Nicolas Jaar İstanbul’a geliyor – Karaköy Mono

Nicolas Jaar, sahne üstü ayakta konser deneyimiyle 3 Ekim’de Zorlu PSM Ana Tiyatro’ya konuk oluyor.


Deneysel dans müzik yapımcılarından Nicolas Jaar; modern klasik müzik, caz ve minimal teknodan aldığı ilhamla yarattığı downtempo parçalar ile 3 Ekim’de Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sahne alacak. Nicolas Jaar, yer aldığı büyük festivallerin ardından Zorlu PSM’de ‘Sahne Üstü Ayakta’ konser deneyimiyle müzikseverler ile buluşacak.

En iyi albümler listesinde

Babasının armağan ettiği Ricardo Villalobos’un ‘Thé au Harem d’Archimède’ ve Luomo’nun ‘Vocal City’ albümleriyle müzik prodüksiyonuna başlayan Nicolas Jaar, Wolf + Lamb’den Gadi Mizrahi ile tanışarak 2008’de aynı plak şirketinden 5 şarkı yayınladı.

Nicolas Jaar’ın ilk albümü ‘Space Is Only Noise’ 2011 yılında Circus tarafından piyasaya sürüldü. Eklektik tarzıyla dikkat çeken eser, eleştirmenler tarafından bolca övgü alırken Jaar’a da hem dans hem de indie rock dünyasından birçok yeni takipçi kazandırdı. 2016’da ikinci solo albümü ‘Sirens’ ile Şili’nin politik tarihinden aldığı ilhamı büyük başarılara taşıyan prodüktör, bu albümle Pitchfork, Consequence of Sound ve Rough Trade’in 2016’nın ‘En İyi Albümler’ listesine girdi. (Sözcü)