PENTAGRAM’DAN VİDEO SERİSİ: 30 YILIN HİKAYELERİ – Karaköy Mono

Pentagram’ın 30. yaşı için hazırladığı video serisinin ilk bölümü yayınlandı.


Türkiye’nin Heavy Metal efsanesi Pentagram, Mart ayında yayımlanan akustik albüm ve ardı sıra konserlerle 30. yaşını kutlamaya devam ediyor. Pentagram video ekibinin hazırladığı video serisi de bu özel yıldönümünde müzikseverlerle buluşuyor.

Pentagram’ın kuruluşundan bu yana oluşan geniş video ve fotoğraf arşivi, rock müzik dünyasından röportajlar eşliğinde gün yüzüne çıkıyor. Hazırlanan seri, Pentagram’ın ve Pentagram’la yolu kesişmiş dinleyici, sanatçı ve grupların anılarını, ilk kez paylaşılan görüntüler eşliğinde izleme şansı sunuyor.

Pentagram’ın video serisinde, 30 yıllık hikayede özel yerleri olan Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Athena, Murat İlkan, Ogün Sanlısoy, Demir Demirkan gibi önemli isimlerle yapılan sohbetler, karşımıza çıkıyor.

Grubun başından geçen olaylar, insanları bir araya getiren mekanlar, herkesin hayatına dokunmuş sosyokültürel olaylar; özel arşiv görüntüleri ve güncel yorumlar eşliğinde anlatılıyor.

Pentagram’ın 1986 – 1991 arasındaki kuruluş yıllarını konu alan 1. Bölüm, 28 Eylül Perşembe günü, grubun sosyal medya kanallarından yayınlandı.