“GENÇ PİYANİST AYŞE DENİZ” – Karaköy Mono

Genç Piyanist Ayşe Deniz Emek Sahnesi’nde

Beethoven’dan Pink Floyd’a, Bach’tan Coldplay’e klasik ve rock piyano düzenlemeleri ile büyük beğeni toplayan genç piyanist Ayşe Deniz, 6 Ekim’de Grand Pera Emek Sahnesi’nde müzikseverlerle bir araya geliyor.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nin en önemli tarihi yapılarından biri olan Grand Pera’da bulunan Emek Sahnesi, birbirinden değerli sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. 6 Ekim akşamı Emek Sahnesi’nde Pink Flyod, Nirvana, Coldplay şarkılarını piyano düzenlemeleriyle yorumlayan genç piyanist Ayşe Deniz müzikseverlerle buluşuyor.

Moskova’da Kremlin Sarayı ve Christ The Saviour Katedrali; Verbier’de L’Eglise; Londra’da Duke’s Hall, Steinway Hall ve Kings Place; Kiev Açık Hava Tiyatrosu ve Lysenko Hall; Fort Worth PepsiCo Hall; Rochester Kilbourn Hall; Aspen Harris Hall; Santa Barbara Lehmann Hall ve Kuzey Kıbrıs Bellapais Antik Manastır’ı gibi birçok ünlü mekanda konser veren Ayşe Deniz’in müziği bu kez Beyoğlu’nun tarihi atmosferini yaşatmaya devam eden Emek Sahnesi’nde yankılanacak.

Londra’da yaşayan Ayşe Deniz, lisansını The Eastman School of Music’te, yüksek lisansını ise Londra Kraliyet Akademisi’nde bitirdi. Floyd’un müziğini ” Liszt” tarzında yeniden yorumladı. Bunun ardından binlerce prog-rock hayranının ilgisini çekti ve Pink Floyd Classical Concept albümü ortaya cifti. Eserleri California “Wavelength”; Sofya “Piano Extravaganza”, Arjantin Chacabuco “El Cine Espanol”; Portekiz Gouveia Art Rock; İtalya “Piano City Milan”, Ekvator; İstanbul ve Ankara Müzik Festivallerinde icra etti. Kasım 2015’te Kurt Cobain’e ithaf ettiği “Nirvana Project” albümü Birleşik Krallık’ta iTunes “En İyi Klasik Albümler “de ilk 10’a girdi. Genç piyanistin “Nirvana Project”, “Pink Floyd Classical”, “Piano Playlist Vol.1” ve “A Chopin Affair” adlı dört albümü bulunuyor.

6 Ekim akşamı 20.30’da başlayacak konserinin biletlerine Grand Pera gişelerden ve Biletix’ten ulaşabilirsiniz.