“WHY SO SERIOUS? – Karaköy Mono

ALICE MERTON İKİNCİ SINGLE’I “WHY SO SERIOUS?” İLE BAŞARISINI KUTLUYOR!

İngiltere doğumlu, Almanya çıkışlı şarkıcı-söz yazarı Alice Merton yüksek tempolu, akılda kalan şarkısı “Why So Serious?” ile müzikseverlerle buluştu. Alice’in 2019 yılının Ocak ayında yayımlanacak olan ‘MINT’ adlı albümünde yer alacak şarkının müzik videosunu da hayranlarının beğenisine sundu.

No Roots” şarkısı ile büyük başarı yakalayan şanatçı, 250 milyonu aşan dinlenme sayısı, 100 milyonun üzerinde YouTube’da izlenme sayısıyla beraber 6 ülkede platinum sahibi olurken, 10 ülkede de listelerde ilk 10’da yer aldı.

Ciddiyetin eksik olmadığı dünyamıza pozitif bir ışık tutan “Why So Serious?” şarkısı, Alice Merton ve yapımcı Nicolas Rebscher ortaklığında yazıldı. Her günü doyasıya yaşamak ve “No Roots” şarkısının yakaladığı büyük başarıdan sonra baskı altında kalmamak üzerine yazdığı şarkı, Alice’in hayattan zevk almanın önemine değindiği mesajları içeriyor.

Almanya, Avusturya, İsviçre, Fransa, İtalya ve Polanya gibi ülkelerde platinum statüsüne ulaşan şarkı, Amerika’da da büyük beğeni topladı. Vance Joy ile turneye çıkmakla kalmayıp, The Tonight Show with Jimmy Fallon, James Cordon’s The Late Late Show gibi televizyon programlarında da sahne aldı ve 2018 Kids Choice Awards’ta ‘En İyi Rock’ kategorisinde aday gösterildi.