“ŞEHRİN YENİ ELEKTRONİK MÜZİK MARKASI…” – Karaköy Mono

ŞEHRİN YENİ ELEKTRONİK MÜZİK MARKASI RX, BİRBİRİNDEN DEĞERLİ PERFORMANSLARLA MART AYINDA DA DANS SEVERLERİN TEK ADRESİ OLACAK!


ROXY çatısı altında yaratılan yeni elektronik markası RX, kulübün geçirdiği büyük değişimle Kasım ayında kapılarını elektronik müzik severlere açarak İstanbul gece hayatına yeni bir heyecan getirdi. Underground kültürle harmanlanarak yenilenen iç mekan tasarımı, dünyanın en iyi ses sistemi Funktion One ve tüm detayları titizlikle planlanan konuk odaklı hizmetleriyle İstanbul gece hayatında adından sıkça söz ettirmeye başladı. 

Açıldığı ilk geceden bugüne kadar geçen kısa zamanda; Nastia, Jeremy Olander, Marc Romboy, Michael Mayer, Procombo, Eagles & Butterflies gibi global elektronik müzik sahnesinin başarılı DJ’lerinin etkileyici performanslarıyla müzikseverlere unutulmaz anlar yaşattı. RX yeni bir kulüp olmasına rağmen büyük isimleri ağırlamaya devam ediyor. Sabahlara kadar bitmek bitmeyen nabzıyla dans pistlerinde elektronik müzik severleri ağırlayan RX’in Mart ayı da dolu dolu geçecek!  

RX, Mart ayında da Yotam Avni, Cristoph, Jennifer Cardini, Roman Flugel, Steve Rachmand gibi global ve Procombo, Evrim de Evrim, Furkan Kurt, Kerem Tekinalp gibi lokal DJ’ler ile müzik severleri dansla buluşturmaya devam edecek. Özlenen bahar mevsiminin ilk ayı olan Mart boyunca gerçekleşecek performanslardan bazıları;

1 Mart Cuma – Christoph
9 Mart Cumartesi – Furkan Kurt & Kerem Tekinalp
15 Mart Cuma – Yotam Avni
16 Mart Cumartesi – Roman Flugel
22 Mart Cuma – Nene Hatun 
29 Mart Cuma- Steve Rachmad


1 Mart Cuma Christoph: Kuzey İngiltere’nin Newcastle şehrinde büyüyen Christoph ilk olarak 2016’da Hot Since 82 tarafından desteklendi. Alone parçası ile Eric Pyrdz tarafından keşfedilmesiyle adını duyurmaya başlayan genç sanatçı Tomorrowland, Hideout Festival Croatia, PARKLIFE festival, Creamfields, Ultra Music Festival ve Electric Daisy Carnival (EDC) gibi festivallerde hayran kitlesini oluşturdu. Progressive soundlarda harikalar yaratan Christoph, özlemle beklenen Bahar mevsiminin ilk tarihi olan 1 Mart Cuma gecesi RX kabininde dans severlerle buluşacak. 

9 Mart Cumartesi :Furkan Kurt & Kerem Tekinalp:
2017 Burn Residency’nin birincisi olarak ülkemizi gururlandıran Furkan Kurt; Joris, Nic Fanciulli, Adam Beyer, Dixon, Luciano, Hot Since 82, Waff, ve daha birçok isimle aynı sahneyi paylaştı. Prodüksiyon tarafıyla da tanınan Kerem Tekinalp’de Burn Residency 2018’de ülkemizi gururlandıran isimlerden. House ve Techno setleriyle gönülleri fet eden Kerem Tekinalp Furkan Kurt’la birlikte RX kabinini sallamaya geliyorlar.

15 Mart Cuma – Yotam Avni
Henüz 19 yaşındayken Tel Aviv’ in en gözde kulüplerinde resident DJ olan Yotam Avni. Aynı zamanda müzik yazarlığı da yapıyor. 1982 doğumlu sanatçı, genç yaşında uluslararası sahnenin en büyük prodüktörleriyle birlikte çalışma fırsatı yakaladı. Osunlade, Derrick May, Jovonn, Shlomi Aber, Terrence Parker bunlardan birkaçı. Tel-Aviv’in saklanan cevherlerinden biriyken artık günümüz house ve techno sahnesinin parıldayan ışıklarından biri. Abstract Electronica’dan Soulful House’a ve Detroit Techno’ya kadar geniş bir yelpazeye sahip olan sanatçın
15 Mart Cuma gecesi, RX İstanbul’da. Gecenin biletleri şimdiden büyük ilgi görmeye başladı bile. 

16 Mart Cumartesi – Roman Flugel 
Evde yaptığı setlerle kendin geliştiren Roman Flugel, Frankfurt’ta Jörn Elling Wuttke ile tanıştı. Djs und Delirium adlı prodüksyon şirketinin Roman’ı keşfetmesiyle kariyerine başladı ve Frankfurt’ta Detroit soundlarıyla tanındı. Günümüzde Dj ve prodüktor olan Roman Flugel Ongaku/Klang/Playhouse şirketlerinin sahibi ve Elektronik müzikte Almanya’nın en önde gelen isimlerinden biri. Daft Punk, The Human League, Primal Scream, Pet Shop Boys, Kylie Minogue için yaptığı remixler dışında Ibiza/Amnesia ve Berlin/Berghain gibi kulüplerde hünerlerini sergiliyor. Çağdaş müzik olarak isimlendirdiği geniş yelpazesinde acid house gibi ilginç tekno tatlarını futuristik italo discoyla buluşturuyor ve Alman underground’unda da oldukça seviliyor. Adı 1990 a kadar uzanan Flugel, farklı soundlarıyla Big Burn Nights sunumuyla RX’te dinleyicilerini bambaşka alemlere götürmeye geliyor!


22 Mart Cuma – Nene Hatun 
Nene Hatun olarak tanınan Beste Aydın İzmir doğumlu. Daha sonrasında Stutgart Musikhochshule’ye kabul olup piyano ve kompozisyon eğitimi alarak kendisini tekno müziğin kollarına bırakmış. Berlin Atonal, Berghain-CTM Festival, DeSchool Amsterdam, Rabitza Moscow gibi kulüplerde performanslar sergileyen Nene Hatun, Audiovisual ve inovatif müzikte gösterdiği başarılar ve sanatçı kişiliğiyle 2018’de Shape artist olarak seçildi. 22 Mart gecesi RX İstanbul’da müzik severlere çok farklı bir elektronik müzik deneyimi yaşatacak.


29 Mart Cuma- Steve Rachmad 
Hollanda’nın Detroit teknocusu olarak tanınan Steve Rachmad 1995 de çıkardığı “Secret Life Of Machines” adlı albümüyle günümüzde hala 

oldukça güçlü bir müzisyen. Geçtiğimiz yıllarda Ricardo Villalobos, Joris Voorn and Marc Romboy gibi isimlerle yaptığı remixlerle ününe ün katan 

Steve, Berlin Berghain’ dan tutun Tokyo Womb’a, ve New York Output’tan Paris’teki Rex’ e kadar tüm dünyada oldukça talep edilen, Sterac olarak da ismiyle sahnede tanınıyor. 29 Mart’ta RX dans pisti aşınacağa benziyor. Tekno severler şimdiden yerini ayırtmalı!