“Dünyaca Ünlü Bas Bariton Shenyang ve Borusan Quartet” – Karaköy Mono

Dünyaca Ünlü Bas Bariton Shenyang ve Borusan Quartet “Die Winterreise” ile İş Sanat Konser Salonu’nda 

İş Sanat Konser Salonu, opera sahnesinin özel sesi Shenyang ve Borsan Quartet’i konuk ediyor. Şangay Operası’nın daimi sanatçısı ünlü bas bariton ve Türkiye’nin önemli yaylı dörtlüsü Borusan Quartet, orijinali piyano ve vokal için yazılmış olan, Franz Schubert’in bestelediği Die Winterreise eserinin Türkiye prömiyerini 6 Mart Çarşamba akşamı 20.30’da İş Sanat Konser Salonu’nda yapacak.

Henüz 23 yaşında BBC Cardiff Yarışması’nda ‘Dünyanın En İyi Şarkıcısı’ seçilen Çin doğumlu bas-bariton, 2008’de kazandığı Borletti – Buitoni Trust Ödülü ve kazanarak başarısını pekiştirdi. Şangay Konservatuvarı’ndaki çalışmalarının ardından, Julliard’tan mezun olan müzisyen, sırasıyla Salzburg Young Artist Project ve Metropolitan Opera Lindemann Young’a katıldı. Önemli bir lied yorumcusu olan Shenyang, 2015 yılında Schubert’in Winterreise’sini Şangay’daki Symphony Hall’de olağanüstü bir performansla ortaya koyarak beğeni topladı.

Köklerinden aldığı müzikal mirası eşsiz bir zenginlikle Batı müziğine aktaran sanatçı, Bach ve Mozart’tan, Rachmaninov ve Mahler’e geniş repertuvarıyla biliniyor. Dünya çapında birçok seçkin salonda, saygın toplulukla aynı sahneyi paylaşan sanatçıya, 6 Mart akşamı Esen Kıvrak, Özgür Baskın, Efdal Altun ve Çağ Erçağ’dan oluşan Türkiye’nin ödüllü yaylı dörtlüsü Borusan Quartet eşlik edecek.

İş Sanat’ta Mart Ayı

6 Mart Çarşamba, 20.30 

Shenyang bas bariton
Borusan Quartet

Esen Kıvrak keman

Özgür Baskın keman 

Efdal Altun viyola 

Çağ Erçağ viyolonsel 

15 Mart Cuma, 20.30 

Mavi 

Sabri Tuluğ Tırpan beste, piyano
Feryal Öney vokal 

Yetkin Dikinciler anlatan

17 Mart Pazar, 15.00

Evvel Zaman Dışından Masallar 

Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda
Yazan: Gonca Vuslateri

Yönetmen: Serdar Biliş
Anlatan: Mert Fırat

25 Mart Pazartesi, 20.30

Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar

Beril Eren piyano

Fikret Diril viyola

5 Mart – 20 Nisan 

Gürol Sözen “60. Yıl… Ve Onlar” Sergisi

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00 / www.biletix.com