“hepburn” – Karaköy Mono

EDIDA 2018 MASAÜSTÜ KATEGORİSİNİN BİRİNCİSİ

NUDE’UN HEPBURN KOLEKSİYONU OLDU!

Elle Decoration Uluslararası Tasarım Ödülleri’nin (EDIDA) 2018 yılı kazananları belli oldu. Brad Ascolon’un Nude için tasarladığı Hepburn koleksiyonu, “Masaüstü” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Dünya genelinde 25 ülkede edisyonu bulunan Elle Decoration Dergisi’nin düzenlediği Elle Decoration Uluslararası Tasarım Ödülleri’nin 2018 yılına ait ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye dekorasyon, tasarım ve stil dünyasının önde gelen isimlerinin bir araya geldiği ödül töreni, 25 Şubat tarihinde Ulus 29’da gerçekleştirildi. Elle Decoration editörlerinin oylaması ile belirlenen ödüllerin “Masaüstü” kategorisinde bu yıl kazanan Nude’un Hepburn koleksiyonu oldu.

Kusursuz şıklığı ile “Hepburn” koleksiyonu

İlk olarak 2017’de Host Fuarı’nda tanıtılan ve Brad Ascolon tarafından “Golden Age”den ilham alınarak Nude için tasarlanan Hepburn koleksiyonu, dönemin karakteristik özelliklerini yansıtıyor. Elle Decoration Ukrayna Dergisi tarafından “International Design Awards 2018” ve Interior Design Dergisi tarafından “Yılın En İyisi” ödüllerini alan koleksiyon, yalın metalik parçalarla ve aksesuarlarla süslenen kusursuz bir şıklığa sahip. Kokteyl, likör ve kup bardakları ile karıştırıcı, sürahi ve shaker’dan oluşan Hepburn koleksiyonu; zarif, eğlenceli ve yalın yapısı ile miksoloji deneyimine keyif katıyor.

Camın en yalın hali: ‘Nude’

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.

Nude tasarımları Milano ve Türkiye’de Paşabahçe Mağazaları’nda satılıyor. Global ölçekte ise Selfridges, Bergdorf Goodman, WallpaperSTORE*, The Conran Shop Paris ve London, La Rinascente Milan, MOMA (Francisco, New York, Tokyo), Lane Crowford Hong Kong, Printemps Paris satış noktaları arasında yer alıyor. nudeglass.com ile de dünyanın yüzyirmi ülkesine satış yapılıyor.