“Aşk öyle bir şey ki engel olamıyorsun işte” – Karaköy Mono

Lucie Lue’nin yazdığı Brilliant Traces oyunundan uyarlanan Kozmik Yaralar’ın başrolünde Yusuf Akgün ve Miray Beşli Çapa yer alıyor. Oyunun yönetmenliğini Güneş Sayın ve Çağrı Şensoy paylaşıyor. Dekor ve sahne tasarımının Zeynep Erdem’e, ışık tasarımının Emir Uğurçağ’a ait olduğu oyun Sahne Beşiktaş’ta sizleri bekliyor.

“Ben çok çok zayıf bir insanım. Her şeyi batırdım, berbat ettim.”

Bu sözler sizlere de tanıdık geldi mi? Hangimiz kendimizi suçladığımız, kahrolduğumuz dönemlerden geçmedik… Beyaz gelinliğiyle sahneye çıkan kahramanımız Rossanna da böyle bir dönemden geçiyor korkmuş ve yalnız. Aslında pek de yalnız sayılmaz. Bu yalnızlığı ve pişmanlığı paylaştığı biri var. Tıpkı onun gibi hayatın sorunlarından kaçmış, kendi kabuğuna çekilmiş: Harry

Bu iki yalnız insan uzaydaki bir kırılma sonucu Alaska’da karşılaşır. Aslında en başta mesafeler uzaktır. Rossanna, Arizona’dan güneşli çok güneşli bir günde gelinliğiyle yola çıkmıştır.

“Ben yabani biriyim!”

Kendini yabani olarak gören, sosyalleşmenin ne demek olduğunu unutan ama kapısında yarı baygın bir şekilde yatmış genç bir kıza evinin kapılarını açan, Harry…

Hangimiz kimi zaman arkasına bile bakmadan çekip gitme isteğiyle dolmadı ki! Hayat şartları, sorumluluklarımız… Kim bilir belki de korkularımız buna engel oldu. Ama kahramanımız Harry öyle bir zamanda elini eteğini çekti ki her şeyden.

Kimsenin yaşamadığı, soğuk mu soğuk bir coğrafyada, bir başına! Her şeyi, herkesi geride bırakarak…

Fakat!

“Aşk öyle bir şey ki engel olamıyorsun işte.”