“BİZDEN ÖNCE” – Karaköy Mono
Türk Elektronik Müzik Dünyasına Serkan Çinioğlu ve SIRMA’dan Yepyeni Bir Soluk

Türkiye’de benzerine az rastlanan Future Bass tarzını Türkçe sözler ile işleyen ortak çalışması “Bizden Önce”, 23 Ağustos’ta tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Çıkış gününden itibaren Apple Music Türkiye’nin ana sayfasında yerini alan ikili, “Bizden Önce” ile platformun “Zirvedekiler: Türkçe Pop”, “Zirvedekiler: Türkiye”, “Günün Yenileri”, “Spor Saati: Türkçe Müzik”, “Yepyeni: Türkçe Pop”, “Yarının Hit’leri”, “Zirvedekiler: Türkçe Alternatif” ve “Yeni Sanatçılar: Türkiye” çalma listelerine giriş yaptı.

Spotify’ın da takdirini kazanan “Bizden Önce”, şu ana kadar platformun Lokal, Üçüncü Yeniler ve Hafif Müzik listelerine eklendi.

Yıllardır reklam müzik dünyasında adından söz ettiren prodüktör Serkan Çinioğlu, geçtiğimiz aylarda Bedük’ün “Dünya Hep Böyle Dönsün” albümünde yer alan “Beraber – Serkan Çinioğlu Remix” adlı çalışmasıyla solo projesinin ilk adımını atmasının ardından, yetenekli Alternatif Elektronik Pop sanatçısı SIRMA’yı konuk ettiği ilk teklisi, “Bizden Önce”yi yayınladı.

3 Kristal Elma, 2 Felis ödüllü Serkan Çinioğlu, “Bizden Önce”nin Future Bass tarzında düzenlediği altyapısının çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlayıp, bu altyapıyı SIRMA ile güçlerini birleştirerek, benzerine az rastlanan bir şarkıya dönüştürdü. Sözlerinin SIRMA’ya, müziğinin Serkan Çinioğlu ve SIRMA’ya, düzenlemesinin Serkan Çinioğlu’na ait olduğu şarkının Mixing ve Mastering görevini de, başarılı ses mühendisi Mert Kazak üstlendi.

SIRMA TÜRKÇE MÜZİK PİYASASIYLA İKİNCİ KEZ BULUŞUYOR

Geçtiğimiz iki yıldır hem Türkiye’de, hem de uluslararası platformlarda özgün tarzıyla farkını ortaya koyan vokalist, şarkı yazarı ve prodüktör SIRMA, “Bizden Önce”nin nasıl geliştiğini şu sözlerle aktarıyor: “Serkan bana üzerinde çalıştığı altyapıyı gönderdiğinde New York’taydım. Bana bu tür ortak çalışma teklifleri geliyor sık sık, ama bu konuda oldukça seçiciyim; inanmazsam hiç üzerinde çalışmayı denemiyorum bile. Serkan’ı o noktada hiç tanımamama rağmen projesinden o kadar ilham aldım ki, vokal melodileri de, sözler de hemen düşüverdi aklıma. Yazarken hiç zorlanmadım. Vokal kayıtlarını kendi evimde, New York’ta aldım, sonra Serkan’a gönderdim. Ardından İstanbul’da buluşup mix üzerinde fikir paylaşımı yaptık. Sonunda da şarkımızı herkese duyurma zamanı geldi. Dinleyicilerimizle buluşacağımız için çok heyecanlıyız.”

Daha önce hem Amerika’da hem de Türkiye’de dikkat çeken çalışması “Coming Undone” ile Apple Music’in global radyo istasyonu Beats 1’da yerini alan, “Belki Bir Gün” isimli ilk Türkçe teklisiyle Spotify Viral 50 listesinde 3. sıraya yerleşen SIRMA, Türkçe müzik piyasasıyla ikinci buluşmasını, Serkan Çinioğlu ile yarattığı “Bizden Önce” ile, böylece gerçekleştirmiş oldu.

FUTURE BASS TARZININ İLK TÜRKÇE ÖRNEKLERİNDEN

Serkan Çinioğlu, ‘Bizden Önce’nin kendisinde yarattığı heyecanı “Bu şarkı, Türkçe sözlerle neredeyse hiçbir örneğine rastlayamadığımız Future Bass tarzının, dilimizde de icra edilebileceğinin öncü örneği,” sözleriyle ifade etti.