BORUSAN SANAT’TA BU HAFTA – Karaköy Mono

Borusan Klasik, bahar mevsimini dijital platformlar üzerinden sunduğu konserler ile karşılıyor. BİFO’nun dünyaca ünlü Avusturyalı şef Patrick Hahn yönetiminde 4 Mart Perşembe günü saat 14.00’te Borusan Klasik’te canlı yayınlanacak konserin yanı sıra, 7 Mart Pazar günü borusansanat.tv’de Gabor Káli’nin yönettiği, “Baharı Karşılama” başlığını taşıyan konser izleyicileri ile buluşacak.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Mart ayının ilk konserini Amerikan modernizm ve transandantalizmin müzikteki öncü bestecisi Charles Ives’ın Three Places in New England adlı orkestral yapıtı ile açacak. Beethoven’ın müziğindeki dramatik ve isyankâr karakter özelliklerini mükemmel bir şekilde yansıtan; 7. Senfoni ile tamamlanacak olan konserde BİFO’nun sevilen konuk şeflerinden Patrick Hahn canlı konser yayınıyla 4 Mart saat 14.00’de Borusan Klasik’te dinleyicileri ile buluşacak.

Konser öncesinde saat 13.40’ta Serhan Bali müzik üzerine söyleşisiyle dinleyicilerle bir araya gelecek.

Gábor Káli ve Giovanni Guzzo borusansanat.tv’de!

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv, ücretsiz konser kayıtlarıyla izleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. 7 Mart Pazar günü saat 11.30’da yayınlanacak “Baharı Karşılama” başlığını taşıyan konserde, BİFO’yu 20. yüzyıl repertuvarı ve özellikle Bartók konusundaki uzmanlığıyla tanınan orkestra şefi Gábor Káli yönetiyor.

19. ve 20. yüzyılın usta bestecilerinin sevilen yapıtlarını dinleyicilere sunulacak konserde, Musikverein ve Salzburg Festspiele’nin aranan yüzlerinden biri olan Káli ve BİFO, Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile yaptığı ilk solo konserinin ardından eleştirmenlerce “olağanüstü çekici” ifadelerini içeren övgüler toplamış olan topluluk keman sanatçısı Giovanni Guzzo’ya eşlik edecek.

Saat 11.00’de yayınlanacak kayıtta ise Nisan Ak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak

Berke Can Özcan, Borusan Müzik Evi’nde!

“Borusan Müzik Evi” takipçilerine Borusan Klasik’ten ulaşmaya devam ediyor. 5 Mart Cuma günü saat 23.00’te Big Beats Big Times adlı projesiyle tanınan davul ve performans sanatçısı Berke Can Özcan daha önce 23 Temmuz’da yayınlanan ve büyük beğeni toplayan programı için hazırladığı seçkisi bir kez daha dinleyicilerle buluşacak.

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlarınıza indireceğiniz “Karnaval” uygulamasıyla, iPad için yine App Store’dan indireceğiniz “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinleyebilirsiniz.

CANLI RADYO YAYINI / Borusan Klasik

4 Mart 2021 Perşembe 14.00

13.40 Konser Öncesi Söyleşi: Aydın Büke ve Serhan Bali

Yayın Mekânı: Borusan Oto İstinye 9.55 Salonu

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Patrick Hahn şef

IVES Three Places in New England, S.7 (Vers.2- 1916; Rev. 1929)

BEETHOVEN 7. Senfoni, La Majör, Op. 92

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

7 Mart 2021 Pazar

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Nisan Ak

“Baharı Karşılama”

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Gábor Káli şef

Giovanni Guzzo keman ●

ROSSINI: İpek Merdiven Uvertürü

SAINT-SAËNS: Giriş ve Rondo Capriccioso, La minör, Op.28 ●

ÇAYKOVSKİ: Yaylı Çalgılar için Serenad, II. Bölüm: Vals

DELIBES: Sylvia balesinden, variation dansée, “Pizzicati”

RAVEL: Le Tombeau de Couperin’den: II. Forlane ve IV. Rigaudon

BARTÓK: Rumen Halk Dansları, Sz. 56, BB 68

SARASATE: Zigeunerweisen ●

STRAUSS J. II: Perpetuum mobile, Op. 257

STRAUSS J. II: Tritsch Tratsch Polka, Op.214

STRAUSS J. II: Champagner Polka, Op. 211

BRAHMS: Macar Dansları, No.5: Schmeling

BRAHMS: Macar Dansları, No.6: Schmeling