Alper Yazıcı ve Ezgi Erol düeti “Özlüyorsan Hâlâ” yayımlandı – Karaköy Mono

Londra’da yaşayan Türk müzisyen ve prodüktör Alper Yazıcı ile müzikseverlerin Disney prensesi Moana’nın Türkçe sesi olarak tanıdığı Ezgi Erol’un yeni düeti “Özlüyorsan Hâlâ”, 15 Mart’ta yayımlandı. Söz ve müziği Alper Yazıcı’ya ait olan şarkı, tüm dijital müzik platformlarında dinleyiciyle buluştu.

Aranjör ve besteci olarak birçok müzisyenle ortak projelere imza atan Alper Yazıcı ve müzik çalışmalarının yanı sıra, rol aldığı dizi ve müzikallerle tanınan Ezgi Erol’u bir araya getiren “Özlüyorsan Hâlâ”, Londra merkezli Yuzy Production etiketiyle çıktı. Şarkının animasyon klibi de şarkıyla birlikte aynı gün dinleyicilerin beğenisine sunuldu. (Klibi izlemek için lütfen tıklayınız.)

İki başarılı müzisyeni ilk kez buluşturan ve dingin bir melodinin üzerine Yazıcı ve Erol’un melankolik vokalleriyle hayat bulan şarkının söz, müzik, düzenleme ve mix mastering’i Yazıcı’ya aitken, trompette ise usta müzisyen Vecihi Akın’ın imzası var.

“Gurur ve önyargı insanları birbirinden koparıyor”

Dostluklarının eskiye dayandığını, ama “Özlüyorsan Hâlâ” ile ilk kez birlikte şarkı söylemenin heyecanını yaşadıklarını belirten Yazıcı ve Erol, şarkının ortaya çıkış öyküsünü şöyle anlatıyor: “İki sene önce şarkı ortaya çıktığında, bu çalışmayı mutlaka birlikte seslendirmeliyiz diye düşündük. “Özlüyorsan Hâlâ”, bizim için özel bir şarkı. İçinde yaşadığımız zamanın çılgınlığı yetmezmiş gibi; insanların sadece aşkta değil, gündelik hayatlarında da gurur ve önyargı gibi kodlamalarla birbirlerinden koptuklarını anlatıyor.”

“ÖZLÜYORSAN HÂL”YI DİNLEYEBİLECEĞİNİZ LİNKLER SPOTIFY | APPLE MUSIC | DEEZER | YOUTUBE|

KÜNYE

Söz-Müzik: Alper Yazıcı

Düzenleme: Alper Yazıcı

Vokal: Alper Yazıcı-Ezgi Erol

Gitar-keyboard-davul: Alper Yazıcı

Trompet: Vecihi Akın

Mix-Mastering: Alper Yazıcı

Video ve kapak tasarımı: İpek Şirin

Basın-İletişim: Ezgi Aktaş

Yapımcı: Alper Yazıcı-Ezgi Erol

Müzik Yapım Şirketi: Yuzy Production

 

“ÖZLÜYORSAN HÂL”

Bir hata yaptık

Gurura inandık

Göz görürken kalbimizi

Niye kapattık?

Dönüp giderken,

Hoşçakal derken

Her adımda yıllarımız

Yok oldu aniden

 

Şimdi birkaç yabancı

Sarmış dört yanımı

Beni sorarsan

Sapmadım yolumdan

 

Eğer özlüyorsan hâlâ

Dokun son kez ıslak yanaklarıma

Affet, affet beni sar yine

Alışmıyor ki, ruhum sensizliğe

 

Alper Yazıcı Kimdir?

15 yaşından beri müzikle ilgilenen Alper Yazıcı, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Müzik Öğretmenliği lisansını tamamladı. Lisans ve Yüksek lisans süresince Carlo Domiconi, Pavel Staidl, Nora Busshman, Marco Socias, Victor Monge Serranito, Ricardo Moyano gibi ünlü besteci ve yorumcular ile masterclass çalışmaları gerçekleştirdi. MEF Üniversitesi’nin yanı sıra, A.B.R.S.M ve L.C.M Türkiye temsilci okullarında uzun yıllar sertifika sınavlarına yönelik eğitmenlik yaptı. 20 yıldır klasik gitar ana dal olmak üzere, elektro gitar, bass gitar, klavye ve bateri gibi çalgıların eğitimini veren Yazıcı, eğitmenliğin yanı sıra, beste, aranjörlük ve yapımcılık çalışmalarına devam ediyor. Müzik çalışmalarına Londra’da devam eden Yazıcı, Yuzy Production adlı yapım şirketinin de kurucusudur.

 

Ezgi Erol Kimdir?

Ankara’da dünyaya gelen Ezgi Erol, ODTÜ Mimarlık Bölümü öğrencisi iken Company Müzikal Topluluğu’na katıldı. Yıldız İbrahimova’dan caz performans, Mehlika Karadeniz ve Ardan Beyarslan’dan şan dersleri aldı. Stage on The Run Müzikal Topluluğu’nun sahneye koyduğu Sweeney Todd müzikalinde oynadı. 2011 – 2014 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal bölümünde eğitimini tamamlayan Ezgi Erol, Shrek, Taksim Meydanı, Seni Seviyorum-Mükemmelsin-Şimdi Değiş, İstanbulname, Avare ve Mutluluk müzikallerinde rol aldı. 2016’da Disney animasyonu Moana’da başrol karakteri olan Moana’nın Türkçe vokal ve dublaj sesi oldu, 2017’de Disney’in Güzel ve Çirkin filmi için Belle’in şarkılarını söyledi. Eylül 2020’de ilk single çalışması olan ‘Aramızda Kalsın’ı yayınladı. Müzikaller ve dublaj çalışmalarının yanı sıra Onur Ünlü’nün sevilen dizileri Beş Kardeş ve Dudullu Postası’nda yer alan sanatçı, müzik, sahne ve dublaj çalışmalarına devam ediyor. Bir başka tutkusu da tasarım olan Ezgi Erol, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde doktora eğitimi almakta ve 2017 yılından beri özel bir üniversitede mimari tasarım dersleri vermekte.