FASHION WEEK ISTANBUL, İKİNCİ GÜNÜNÜ GERİDE BIRAKTI – Karaköy Mono

12-15 Ekim tarihleri arasında dijital olarak gerçekleştirilen Fashion Week Istanbul, ikinci gününü yaratıcı moda şovlarıyla geride bıraktı.

Modayı görsel sanatlarla birleştiren Fashion Week Istanbul, birbirinden eşsiz koleksiyonları kısa filmler aracılığıyla moda tutkunları ile buluşturmaya devam ediyor. fashionweek.istanbul adresi üzerinden dijital olarak gerçekleştirilen moda haftası, ikinci gününü de birbirinden yaratıcı şovlarla geride bıraktı.

Fashion Week Istanbul, ikinci gününde podyumu tasarımcı Özlem Erkan’ın “AMA” adlı koleksiyonu ile açtı. Günün ikinci şovuna ev sahipliği yapan Mert Erkan ise, “Hedonizm” felsefe akımından ilham aldığı koleksiyonunun çekimlerini Ortaköy’deki Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda gerçekleştirdi. İklim değişikliğinin dünya üzerindeki canlı yaşamına etkisine dikkat çekmeyi amaçlayan Çiğdem Akın’ın “Zöhre” adlı koleksiyonunda ise doğal yün kumaşlar ve toprak tonları hakimdi.Sürdürebilirliği tasarımlarına yansıtan bir diğer tasarımcı Niyazi Erdoğan da son dönemde yaşanan iklim değişikliğinden yola çıkarak koleksiyonunu modaseverler ile buluşturdu. Erdoğan ilhamını bu sezon şehre rengini ve zarafetini veren İstanbul çiçeklerinden aldığını belirtti. LUG VON SIGA’nın kurucusu ve kreatif direktörü Gül Ağış, “TIMESCAPE” adlı koleksiyonuyla zaman algısına odaklanarak, eskiyle yeninin, geçmişle geleceğin, yavaşla hızlının arasındaki bağlantıyı sorgulayarak karşımıza çıktı. Nihan Peker, papatyalardan ilham alarak hazırladığı, elbiselerin her birine ekibindeki kadınların adını verdiği ve annesine ithaf ettiği koleksiyonuyla Fashion Week Istanbul’da yerini aldı. İlhamını çocukluğunun geçtiği 60’lı ve 70’li yılların Kalamış’ından alan Mehtap Elaidi, “#KALKHEDONRIVIERA” adlı koleksiyonunda, çizgili desenler, halat detayları, lacivert ve beyazın birlikteliği, yelken kumaşını andıran kumaşlar ve denizci temasını tasarımlarına başarılı bir şekilde yansıttı.

Fashion Week Istanbul Dell Technologies ana sponsorluğu ve Altier Academy, Swissotel Bosphorus ve Onedio tedarik sponsorluğunda gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla düzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) tarafından desteklenmekte ve Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğinde yürütülmektedir.