LEONARD COHEN’İN ŞİİR KİTABI ÖNÜMÜZDEKİ YIL RAFLARDA – Karaköy Mono

Kanadalı sanatçı Leonard Cohen’in yaşamının son aylarında tamamladığı şiir kitabı gelecek yıl ‘The Flame’ adıyla yayımlanacak.


Geçen yıl, 82 yaşında hayatını kaybeden Kanadalı yazar ve besteci Leonard Cohen’in sağlığında tamamladığı The Flame isimli şiir kitabının 2018’in ekim ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

NTV’nin haberine göre, The Flame’in yaşamının son aylarında Cohen’ın yegane amacı olduğunu belirten menajeri Robert Kory kitap hakkında şunları söyledi:

“Ölümünden Günler Önce Tamamladı”

“Leonard Cohen yaşamının son aylarında büyük ölçüde yayımlanmamış şiirleri ve not defterlerinden seçmelerden oluşan bu kitabı tamamlamaya odaklanmıştı. Son dönemde sağlığının bozulmasına karşın, umulmadık bir biçimde öldü. Bu dönemde onun yanında olma ayrıcalığını paylaşanlarımız, onun yüreğindeki alevin sonuna kadar yandığını gördü. Ölümünden günler önce tamamlanan bu kitap, onun yüreğinde yanan ateşin ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyuyor.”

Notlarından Seçmeler Olacak

Cohen’in yaşamı boyunca tuttuğu not defterlerinden geniş bir seçkiyi de içerecek kitapta, efsanevi sanatçının son üç albümünün tüm şarkı sözleri, uzun düzyazı parçaları ve ilüstrasyonları da yer alacak.