MERCAN DEDE 20. YILINI KUTLUYOR – Karaköy Mono

Mercan Dede müzikte 20. yılını Borusan Müzik Evi’nde üç akşam art arda vereceği konserlerle kutluyor.

20 Aralık Çarşamba “Secret Tribe” projesiyle Deniz Tekin ve Makedon trompetçi Dzambo Agushev’i konuk edecek sanatçı, 21 Aralık Perşembe sürpriz sanatçılar eşliğinde, 20 yıllık birikiminden bir seçki sunacak.
22 Aralık Cuma akşamı ise yine “Secret Tribe” projesi kapsamında yorumcu Özgür Can Çoban’ı konuk edecek.

Deniz Tekin

Sufî müzik geleneğini ve dokusunu çağdaş müziğin tınılarıyla yeniden geliştiren Mercan Dede, bu hafta Borusan Müzik Evi’nde üç konser verecek. Sanatçı, dünyanın dört bir yanında beğeniyle izlenen, Türkiye müziğinin yıldızı parlayan en önemli isimlerini ağırladığı “Secret Tribe” projesi kapsamında sevenleri ile buluşacak Mercan Dede,20 Aralık Çarşamba akşamı, youtube videolarıyla milyonlarca kişiye ulaşan genç sanatçı Deniz Tekin ve Makedonya’nın ünlü trompetçisi Dzambo Agushev’i konuk edecek sanatçı, dinleyicilerin hafızalarından kolayca silinmeyecek bir konser vaat ediyor.

21 Aralık Perşembe akşamı Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşecek ikinci konserde, müzikseverler Mercan Dede’nin ilk çıkardığı albüm Sufi Dreamsten, en son yayımlanan Dünya albümüne uzanan, 20 yılın birikimiyle oluşturulmuş bir seçkiyi dinleyecekler. Bu konserde Mercan Dede dinleyicilerini 1995’ten başlayan bir zaman tüneline davet ediyor. Sanatçı, her albümünden seçme birer eseri “Secret Tribe” projesi kapsamında, sürpriz konuklar ile birlikte seslendirecek ve bu eserlerin ardındaki kısa hikâyeleri dinleyicilerle paylaşacak.

Özgür Can Çoban

22 Aralık Cuma akşamı yine “Secret Tribe” projesi kapsamında gerçekleşecek son konserin konuğu ise Özgür Can Çoban olacak. Okuduğu Neşet Ertaş türküleriyle dinleyicilerinin kalbinde taht kuran sanatçı, usta yorumcunun veliahdı olarak nitelendiriliyor.