MÜZİĞİN ASİ SESİ LP, YENİDEN İSTANBUL’DA – Karaköy Mono

Yoğun istek üzerine, müziğin asi sesi LP, tekrardan İstanbul’da.

LP 2 Nisan’da Zorlu PSM Ana Tiyatro’da hayranlarıyla buluşacak.

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festival’nin, 25. Yıl konserleri kapsamında 1 Nisan Pazar akşamı gerçekleştireceği Laura Pergolizzi (LP) konserinin tüm biletleri tükendi. “Lost On You” parçasıyla dinlenme rekorları kıran LP, yoğun istek üzerine İstanbul’da 2 Nisan Pazartesi akşamı düzenlenecek ek bir konserle müzikseverlerin karşısında olacak.

LP, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Pasion Turca işbirliğiyle düzenleyeceği üç özel konserle, Ankara ve İstanbul’daki hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. LP, 31 Mart Cumartesi akşamı Ankara Congresium’da, 1 Nisan Pazar ve 2 Nisan Pazartesi akşamları ise Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin mekan desteğiyle Zorlu PSM Ana Tiyatro’da Türkiye’deki ilk konserlerini verecek.

“Lost On You”, “Other People” ve “When We’re High” gibi birçok hit parçaya imza atan, dünyanın en çok dinlenen yıldız isimleri için parça sözleri yazan LP, elinden düşürmediği ukulelesi, zamansız melodi ve sözlerini bu kez Türkiye’deki dinleyenleriyle paylaşacak.

 

Laura Pergolizzi (LP) hakkında:

İtalyan asıllı Amerikalı şarkıcı LP, 2014 yılında ilk büyük çıkışını “Forever For Now” adlı albümü ile yaptı. Müzik dünyasının yıldız isimleri Rihanna, Cher, Backstreet Boys, Cher Lloyd ve daha birçokları için hit parçalara imza atan LP, ilk albümde yer alan “Into The Wild” adlı parça ile dünya çapında reklam kampanyalarına fon müziği oldu. Parçaları ve sesiyle dünyanın en ünlü müzik festivallerinde dinleyen herkesi peşinden sürükleyen LP, 2016’da Vagrant Records etiketiyle “Death Valley” adlı ikinci albümünü dinleyicisiyle paylaştı. Albümde yer alan, bir dinleyenin bir daha aklından çıkaramadığı “Lost On You” şarkısı, YouTube’da 170 milyon, Spotify’da 80 milyon dinlendi.

İtalya’da üç platin; Fransa, Polonya ve Almanya’da platin ve İsviçre’de altın plak alan LP, dinleyenlerin zihinlerine kazınan parçası “Lost on You”nun da yer aldığı Death Valley ile gerek kariyerinde gerekse modern rock adına bir dönüm noktasına ulaştı. Bu esnada, “Muddy Waters” başlıklı parçası, Orange is the New Black dizisinin 4. sezonunun zirve sahnesini akıllara kazıdı.

2 Nisan’da gerçekleştirilecek konserin biletleri bugün (20 Aralık, Çarşamba) satışta

1 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek konserin tüm biletleri tükendi.

2 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek ek konserin biletleri oturmalı düzende 225, 165, 125 TL (kısıtlı görüş), ayakta tam 195 TL ve öğrenci 145 TL olmak üzere satışa sunulacak. Bugün (20 Aralık, Çarşamba saat 15.00’dan itibaren satışa sunulacak biletler, hizmet bedeli eklenmeden Biletix satış kanalları ve İKSV ana gişeden (Pazar günü hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) satın alınabilir.

LP’nin 31 Mart’ta Ankara’da gerçekleştirilecek konserinin kalan az sayıda bileti Biletix satış kanalları ve İKSV ana gişeden (Pazar günü hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında, hizmet bedeli olmadan) satın alınabilir.

Lale Kart sahipleri biletlerini %25’e varan özel indirimlerle alabilirler.

25. yılında da Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan İstanbul Caz Festivali, 2018’de de, tüm şehre yayılarak, dünya yıldızları ile Türkiye’den usta müzisyenlerin bir araya geleceği bir buluşmaya dönüşecek.

facebook.com/istanbulcazfestivali

twitter.com/istanbulcazfest