Met Gala’nın İçindeki Sahne – Karaköy Mono

 

Bilgelerin bize söylediği gibi, gök cisimleri herkesi zorluyor: ünlüler,  zenginler, hayırseverler ve politikacılar. Metropolitan Sanat Müzesi’nin Kostüm Enstitüsü’ndeki, teması “moda ve Katolik haya gücü” olan bahar gösterisinde ilk görülenler Amerika’nın en ünlü Mormonları: Mitt Romney ve eşi Ann.

Kostüm Enstitüsü’nin yıllık fon sağlayıcısı ve New York sosyal takviminin tartışılmaz önemi Bay Romney, galanın çok da farkında olmadığını söyledi. “Ann ‘dalga mı geçiyorsun?’ dedi.” Eski dostu, iş arkadaşı ve bu yılkı etkinliğin fahri başkanlarından biri olan Stephen Shwarzman’ın davetine katıldı.

Bay Romney Amazon’da indirimden bulduğu kırk beden, uzun bir Brioni smokini giyiyordu – Bayan Romney “Sakın cüret etme!” diye böldü.

Soldan itibaren: Rihanna, Sarah Jessica Parker ve Andy Cohen.

Akşamın diğer misafirleri böyle bir masraftan kaçınmadı. Temaya uygun olarak öyle ayrıntılı ve titizlikle işlenmiş, incilerle bezeli gece elbiseleri vardı ki dikenlerin tamamen kör olduğuna inanmak kolaydı. Avluda trafiği tıkayan trenler ve tam kadro tamamlayıcı haleler, rahibe atkıları, baş süsleri ve taçlar vardı.

Zendaya.

Ve bunlar sadece misafirlerdeydi. Orta Çağ galerileri moda ve süslü papaz kıyafetleriyle dolu olan sergi hala daha fazlasını içeriyordu. Stephen Jones, eserleri akşam boyunca yer alan  yıldız kadın şapkacısı, genç İngiliz dizayncı Craig Green ile göz atıyordu. John Galiano’nun Dior kişiye özel hazılanmış koleksiyonlarından biri için hazırlanmış olan, göz kamaştırıcı psikoposluk tacının önünde durdular. Bay Jones onun gösteride Kevin adlı bir model tarafından giyildiğini hatırladı ve bu başını döndürdü. Bir kez o kısım için giyindiniz mi geri dönüşü yok. “Ondan sonra Kevin tam bir divaya dönüştü,” dedi Bay Jones.

Sza.

Modada çok şükür ki herkes zaten bir diva ve divalar bile Met Gala’nın tüm güçlerini kullanmaları gereken bir fırsat olduğunu biliyor.

Peçeli prensesler vardı, Oscar de la Renta’nın tasarladığı kıyafeti giyen, doğrudan Rönesans’tan yollanmış gibi gözüken Kate Bosworth gibi. Ya da Orta Çağ’ın daha sert temsilcileri, Olivia Munn gibi. Munn Haçlı Seferleri’nden ilham alınan, altın zırh zincir H&M elbise içindeydi. “Aslında oldukça rahat,” dedi.

Amal ve George Clooney.

Kendi kıyafeti için “şık rahibe” diyen, Givenchy kişiye özel kostümünü giyen Lily Collins “Seni bir atın üzerinde hayal etmek şu an her şey,” dedi.

Bayan Munn “Katy Perry’nin bir atın üzerinde geleceğini duydum,” dedi.

Riley Keough and Katy Perry.

Ama hayır, Bayan Perry Rolls – Royce ile geldiğinde öyle büyük bir çift kanat giyiyordu ki Salma Hayek şarkıcının önünde diz çöktü: “Bir melek tarafından dokunuldum!” diye bağırdı Bayan Hayek. Eşi François-Henri Pinault o sırada fotoğraf çekiyordu.

“Sadece olduğundan az gösterilmiş bir küçük şey,” dedi Bayan Perry. “Sadece küçük, basit olduğundan az gösterilmiş bir şey.”

Solange.

Akşamın başkanlarından biri olan Rihanna üç parçalı, mücevherlerle donanmış Bay Galiano’nun Maison Margiela kıyafeti içinde geldi. “Met’i sunacaksanız en fazlasını seçmek zorundasınız,” dedi. Şirketin söylediğine göre el ile işlemesi beş yüz saatten fazla sürdü  ve Rihanna’nın stilisti Mel Ottenberg’in söylediğine göre üç yıl önce “Çin: camın içinden bakmak” temalı Met Gala’sında giydiği yumurta sarısı Guo Pei elbisesinden bile daha ağırdı. Fırsatı sunulsa, kıyafetiyle eşleşen psikopos tacı ile paplığı düşünmeye hazır gözüküyordu. “Ne zaman olduğunu bana söyleyin” dedi.

Migos.

Gecenin sonunda iki Madonna vardı: başörtülü pop yıldızının kendisi ve Moschino giyen, fotoğrafçılara en güzel nasıl gözüktüğünü tarif eden hamile Cardi B. “Biliyorsunuz, burnum yayılıyor çünkü biraz hamileyim,” diye uyardı.

“Bakire Cardi,” dedi Moschino’nun yaratıcı yönetmeni Jeremy Scott. “İlahiyet istedik, Katolik Kilisesi gerçekliği. Yeni jenerasyon için ilahi bir ikon.”

Çevirmen: Ece Uyumaz.

Kaynak.