KONSER, TİYATRO VE SİNEMA TEMMUZ’DA ENKA AÇIKHAVA’DA… – Karaköy Mono

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat’ın düzenlediği 30. Yıl Açıkhava Buluşmaları hız kesmeden devam ediyor. Temmuz ayı boyunca sezonun iddialı beş tiyatro oyunu, iki eşsiz konser ve gişenin sevilen yedi sinema filmi Açıkhava Sahnesinde seyirciyle buluşuyor.

 

30. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları’nın dopdolu programı kapsamında, Temmuz ayında Açıkhava sahnesi 14 etkinliğe ev sahipliği yapacak. Sanatın her dalından seçkin sanatçıların ve eserlerin konuk olacağı Buluşmalar, yıldızlar altında konser, tiyatro ve sinema keyfi yaşatacak.

 

Temmuz ayının ilk etkinliğinde sahne, Bir Baba Hamlet oyununu ile Baba Sahne’nin olacak. 2 Temmuz Pazartesi akşamı sahnelenecek bol kahkahalı oyunda, Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu performans gösterecek. DasDas’ın tek perdelik oyunu Joseph K.; Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’dan oluşan kadrosuyla 4 Temmuz Çarşamba akşamı sahneye taşınacak. Buluşmalar 5 Temmuz Perşembe akşamı gerçekleştirilecek Emre Kınay & Ferhat Livaneli Orkestrası ile Livaneli Şarkıları konseriyle devam edecek. Zülfü Livaneli’nin kültürel miras olarak dillerden düşmeyen eserlerinin yorumlanacağı konserde oyuncu Emre Kınay’a, Ferhat Livaneli ve orkestrası eşlik edecek.

Canan Atalay, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Gökçe Eyüboğlu, Giray Altınok, Faruk Barman, Fehmi Karaarslan ve Deniz Karaoğlu’nun usta oyunculuklarıyla seyirciye eşsiz bir deneyim yaşatacakları Mutluyduk Belki Bugüne Kadar oyunu, 9 Temmuz Pazartesi akşamı seyirciyle buluşacak. 11 Temmuz Çarşamba akşamı ise sahne çocukların olacak. Sosyal ve ekonomik olanakları kısıtlı çocuklara ve gençlere ücretsiz müzik eğitimi sağlamak amacıyla kurulan Barış İçin Müzik Vakfı’nın yetenekli çocuklardan oluşan Barış İçin Müzik Orkestrası, klasik eserlere bu kez ENKA Sahnesi’nde hayat verecek.

Açıkhava Sahnesi 17 Temmuz’da ENKA’nın Daimi Sanatçısı ve usta tiyatrocu Genco Erkal’ın, Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıldönümü için uyarladığı Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar adlı müzikli gösterisini ağırlayacak. Erkal’a, Tülay Günal’ın eşlik edeceği özel temsil, unutulmaz bir saygı duruşu gecesi yaşatacak.

Alican Yücesoy, Damla Karaelmas Gökhan, Defne Şener Günay, Emre Koç, İrem Sultan Cengiz’in performans gösterdiği Seni Seviyorum Türkiye oyunu,24 Temmuz akşamı sahnelenecek. Açıkhava’yı hayatın bir parçasına dönüştürecek oyun, tiyatronun birleştirici gücü ve coşkulu özü ile seyircisine geleceğe yeni bir bakış atma imkanı sunacak.

Yaz Gecelerine Sinema Esintisi

Buluşmaların, yıldızlar altında film izleme keyfi sunacak gösterim programı kapsamında; 11 Temmuz’da Suyun Sesi (The Shape of Water), 12 Temmuz’da Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri), 18 Temmuz’da Dunkirk, 19 Temmuz’da En Karanlık Saat (Darkest Hour), 25 Temmuz’da Cebimdeki Yabancı, 26 Temmuz’da Aile Arasında ve 31 Temmuz’da Phantom Thread gösterilecek.

 

Program kapsamında düzenlenecek tüm konserler, tiyatro ve film gösterimleri saat 21.15’te başlayacak. 11 Temmuz’da düzenlenecek Barış İçin Müzik Orkestrası konseri saat 17.00’de gerçekleştirilecek.  30. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları’nın, 15 Ağustos tarihine kadar devam edecek etkinlik programı için facebook.com/enkakulturinstagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz.

 

30. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

 

Etkinlik bilet fiyatları:

 

Tiyatro Oyunları*

Tam: 60 TL Öğrenci: 30 TL

*Bakırköy Belediye Tiyatrosu – Seni Seviyorum Türkiye

10 TL

 

Konserler*

Tam: 80 TL – 60 TL Öğrenci: 30 TL

*Barış İçin Müzik Orkestrası

10 TL

 

Film Gösterimleri

10 TL