28. AKBANK CAZ FESTİVALİ’NDE SÜRPRİZ İSİMLER… – Karaköy Mono

28. AKBANK CAZ FESTİVALİ’NDEN YENİ SÜRPRİZ İSİMLER…

Bu yıl 17-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 28. Akbank Caz Festivali’nde konser verecek sanatçılar arasında sürpriz isimler yer alıyor. Her yıl binlerce müzikseveri cazın farklı renkleriyle buluşturan Akbank Caz Festivali 21 Ekim’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda kontrbas, davul ve piyanonun güç birliği yaptığı ünlü grup The Bad Plus’ı ağırlayacak. Festivalde ayrıca  bir hikaye anlatıcısı olarak, çağdaş kadın ozan geleneğini sürdüren Jehan Barbur ile aktör, yönetmen, ressam ve müzisyen Fırat Tanış, 19 Ekim’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde birlikte sahne alacaklar. İngiltere’nin önde gelen caz müzisyenlerinden saksafoncu, besteci ve grup lideri Nubya Garcia da 23 Ekim’de Babylon’da festivale renk katacak isimler arasında yer alıyor.

Birçok yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleşecek 28. Akbank Caz Festivali’nin biletleri Mobilet’te satışa çıktı ve yoğun ilgi görüyor.

 Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliğiyle gerçekleştirilen 28. Akbank Caz Festivali’nin açıklanan programı kapsamında; 23 Ekim’de Volkswagen Arena’da İngiliz caz sahnesinin gelmiş geçmiş en başarılı sanatçılarından Jamie Cullum, 26 Ekim Cuma günü Babylon’da Bixiga 70, 21 Ekim Pazar günü CRR’de trompetinin berrak sesiyle tanınan, çağdaş caz sahnesinin kendinden en çok söz ettiren isimlerinden Avishai Cohen ve 19 Ekim Cuma günü Babylon’da Karl Hector & The Malcouns sahne alacak.

Bilgi için:

PRCO Funda Dilek funda.dilek@prco.com.tr  0544 631 92 40

PRCO Ersin Kaynak ersin.kaynak@prco.com.tr 0554 815 07 45

Akbank Sanat: www.akbanksanat.com