“GORAN, BUIKA, DESPINA…” – Karaköy Mono

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER HARBİYE AÇIKHAVA SAHNESİ’NDE: GORAN BREGOVIC, BUIKA VE DESPİNA VANDİ HARBİYE SAHNESİNDE

Goran Bregovic, Buika ve Despina Vandi, bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında Harbiye Açıkhava’da sahneye çıkacak. Sırasıyla 15-16 ve 17 Eylül’de konser verecek olan dünyaca ünlü sanatçılar, muhteşem sahneleri ile hayranlarına unutulmaz anlar yaşatacak


Serkan Çağrı’nın sanat yönetmenliğinde gerçekleşen Kalarnet Festivali’nde, “Benim müziğim her zaman Türkiye kokar” diyen dünyaca ünlü söz yazarı ve besteci Goran Bregovic 15 Eylül, aşkın tutkulu sesi Buika, 16 Eylül, Yunan müziğinin kraliçesi Despina Vandi ise 17 Eylül’de Açıkhava’nın büyülü atmosferinde sevenleriyle buluşacak.

BUIKA’YLA ROMANTİZM DOLU BİR KONSER

İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesiLatin Grammy Ödüllerinde En İyi Geleneksel Tropik Albüm ödülünün sahibi, 2010 yılında NPR tarafından 50 harika sesten biri olarak seçilen Buika, tutku ve romantizm dolu ezgilerini 16 Eylül’de Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda Türk müzikseverler için seslendirecek.2018 sonbaharında yeni albümünü yayınlayacak olan Buika, yepyeni şarkılarını 7. Uluslararası Klarnet Festivali’nde görücüye çıkarırken flamenko, caz ve soul müziği harmanladığı tarzıyla sevenlerini mest edecek.

YUNAN MÜZİĞİNİN KRALİÇESİ GELİYOR

“KEYIFLI SÜRPRIZLERIMIZ OLACAK”

Yunanistan’da Tüm Zamanların En Çok Satan Teklisi’ne imza atan Yunan müziğinin kraliçesi Despina Vandi de 17 Eylül’de festival kapasamında ülkemize geliyor. “World Music Awards” ödüllü dünyaca ünlü sanatçı, büyülü sesiyle komşu ezgilerini yanı başımıza taşıyacak. Despina Vandi Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nun muhteşem atmosferini, birbirinden güzel şarkılarıyla birleştirecek. Despina Vandi konser öncesi;”Keyifli sürprizlerimiz de olacak. İstanbul’da Açıkhava’nın büyülü ortamında çok güzel konserler yaşayacağız” açıklamasıyla sürprizli konserlerin sinyalini verdi.

AÇIKHAVA’DA GORAN BREGOVIC’LE DANS EDECEKSİNİZ

Her daim Türk sanatseverlerle olan sıcak iletişimi ve muhteşem frekansıyla bilinen Balkan müziğinin yaşayan efsanesi Goran Bregovic, Three Letters from Sarajevo” isimli turnesi kapsamında hayranlarıyla bir araya gelecek. Hem yepyeni şarkılarını, hem de tadına doyulmaz repertuvarını dinleyenlere sunmaya hazırlanan Bregovic, röportajlarında sıklıkla dile getirdiği gibi “Benim müziğim her zaman Türkiye kokar” sözünün hakkını 15 Eylül’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda verecek.

15 Eylül Cumartesi 21.00 GORAN BREGOVIC

16 Eylül Pazar 21.00 BUIKA

17 Eylül Pazartesi 21.00 DESPINA VANDI