“UNIQ’DE SENARYO ATÖLYESİ” – Karaköy Mono

‘Senaryo Atölyesi’ UNIQ İstanbul’da başlıyor

Hayalindeki filmi ya da diziyi gerçeğe dönüştürmek isteyen geleceğin senaristleri 17 Ekim’den itibaren Burak Göral’ın ‘Senaryo Atölyesi’nde işin mutfağına giriyor


Film eleştirmeni, senarist ve senaryo danışmanı Burak Göral, 17 Ekim’den itibaren UNIQ İstanbul’da sinema tarihinin yerli ve yabancı hem iyi hem de kötü örnekleri eşliğinde senaryo yazımında kat edilmesi gereken yolları anlatıyor. Fikirden başlayarak tüm aşamaların anlatıldığı atölyede pratik tavsiyeler ve çözümler bir arada sunuluyor.

Sadece hayal gücü ya da parlak bir hikayenin iyi bir senaryo için yeterli olmadığını anlatmakla başlayan ‘Senaryo Atölyesi’ görüntü dilini yazıya dökmenin ve teknik bir iş olan senaryo yazımının sırlarını adım adım açığa çıkarıyor. Toplam 8 dersten oluşan atölyede her ders farklı bir içerikten oluşuyor. ‘Ne Yazmalı? Olay örgüsü/Konu oluşturma, Karakter yaratma I, Karakter yaratma II, Diyalog yazma, Senaryo terimleri/Yazım kuralları, Senaryo hataları’ gibi konu başlıklarının yer aldığı seminerin son haftalarında da katılımcılar edindikleri bilgiler ışığında kendi kısa film senaryolarını yazmayı deneyimliyorlar.

Senaryo yazımı üzerine tüm dünyada uygulanan başlıca teknikleri, yazılan senaryoların nasıl ve hangi yöntemlerle pazarlanabileceğini öğrenmek isteyenler ‘Senaryo Atölyesi’ne katılmak için biletlere www.biletix.com adresinden; programlar, salonlar ve detaylı tüm bilgilere ise www.uniqistanbul.com adresinden ulaşabiliyor.