“BAŞKASININ ELİ” – Karaköy Mono

Pera Film’in, Fol iş birliğiyle Mart ayında başlayan yeni film ve söyleşi programı “Başkasının Eli”, ikinci etkinliğinde Dane Komljen imzalı Kuzeydeki Tüm Şehirler (All the Cities of the North)’e odaklanıyor. Pera Müzesi Oditoryumu’nda, 18 Nisan Perşembe günü ücretsiz izlenebilecek filmin hemen ardından, akademisyen Ferda Keskin ile bir söyleşi gerçekleştiriyor.
Pera Film, sinema topluluğu Fol iş birliğiyle sunduğu “Başkasının Eli” başlıklı program kapsamında, her ay bir yapımı perdeye taşımaya ve ardından film üzerine bir söyleşi gerçekleştirmeye devam ediyor. Türkiye’de gösterilme fırsatı bulamamış ya da az sayıda seyirciye ulaşmış günümüz sinemasından örnekleri mercek altına alan programın ikinci filmini, Dane Komljen imzalı, Kuzeydeki Tüm Şehirler (All the Cities of the North) oluşturuyor. Boban Kaluđer, Boris Isaković ve Dane Komljen’in rol aldığı film, ıssız mekânları ve bu mekânlardaki insan ilişkilerini konu alıyor. Filmde, mekânlar, insanların varlığıyla yavaş yavaş belleğe kavuşurken, insanların bu mekânlarda kurmuş olduğu sosyallik ve bunun muhtelif boyutları görünür kılınıyor. 18 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayacak gösterimin hemen ardından, akademisyen Ferda Keskin, filmin çerçevesi üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek.

Haziran ayına dek sürecek olan “Başkasının Eli” başlıklı film programı kapsamındaki gösterim ve etkinlikler ücretsiz sunuluyor.
Film Künyesi ve Program

Kuzeydeki Bütün Şehirler (All the Cities of the North)

Yönetmen: Dane Komljen

Oyuncular: Boban Kaluđer, Boris Isaković, Dane Komljen

Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ, 2016, 100′, renkli

Sırpça; Türkçe altyazılı
18 Nisan Perşembe, Film Gösterimi: 19.00, Söyleşi: 20.45
Pera Müzesi Oditoryumu

#BaşkasınınEli