“DİYARBAKIR 6. KİTAP FUARI” – Karaköy Mono

Diyarbakır 6. Kitap Fuarı Açıldı

Diyarbakır Kitap Fuarı dört yıl aradan sonra yeniden yazının kadim coğrafyasında okurlarla buluşuyor…

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği ile işbirliği yanı sıra Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile 25-30 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen Diyarbakır 6. Kitap Fuarı, bugün saat 12.00’de Diyarbakır Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Naci Helvacı, Diyarbakır Milletvekili Sayın Oya Eronat, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Kaya, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan Aslan, TÜYAP Diyarbakır 6. Kitap Fuarı Onur Konuğu Sayın Mıgırdiç Margosyan, Türkiye Yayıncılar Birliği İkinci Başkanı Sayın Fahri Aral ve TÜYAP Anadolu Fuarları AŞ Genel Müdürü Sayın Cihat Alagöz’ün değerli katılımlarıyla TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

Altı gün sürecek olan fuar kapsamında 142 yayınevi yer alırken, 65 kültür etkinliğinde 250 yazar okurlarıyla buluşacak. Aralarında Mıgırdiç Margosyan, Canan Tan, Altan Öymen, Ahmet Telli, Ayşe Kulin, Oya Baydar, Şükrü Erbaş, Aytül Akal, Fikret Başkaya, Nurcan Baysal, Dilara Keskin, Işık Ergüden, Nil Sakman, Kemal Hamamcıoğlu, Hasan Ali Toptaş, Mine Soysal, İsmail Saymaz, Levent Gültekin, Zeynep Sevde, Murat Özyaşar, Kadir Yıldırım, Kerimcan Akduman, İlkay Marangoz, İsmail Beşikçi, Şeyhmus Diken ve Bahadır Yenişehirlioğlu’nun da bulunduğu pek çok değerli yazar fuarda okurlarıyla bir araya gelecek.

“Gittin ki, Tez Gelesin” Onur Konuğu Mıgırdiç Margosyan Sergisi

Diyarbakır 6. Kitap Fuarı, yazar Mıgırdiç Margosyan’ı onur konuğu olarak ağırlayacak. Fuar süresince düzenlenecek panel ve söyleşilerde Margosyan’ın edebiyatı, eserleri ve yaşamı ele alınacaktır. Fuar kapsamında Yusuf Kenan Beysülen’in yönettiği “Gâvur Mahallesi” Mıgırdiç Margosyan Belgeseli gösterimi de gerçekleşecektir. Margosyan adına TÜYAP tarafından bir armağan kitap hazırlanırken aynı zamanda kitap alıntıları ve fotoğraf albümünden oluşan “Gittin ki, Tez Gelesin” Diyarbakır 6. Kitap Fuarı Onur Konuğu Mıgırdiç Margosyan sergisi de okurlarla buluşacaktır.

Fuar Ziyaret Saatleri

Girişin ücretsiz olduğu Diyarbakır Kitap Fuarı her gün 10.00-19.30, kapanış günü 30 Eylül 2018 Pazar günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.