“MİKRODALGA SÖRFÜ” – Karaköy Mono

Dünya standartlarında bir albüm: Mikrodalga Sörfü

Türkiye standartlarında Peyote müdavimleri dışında pek bir dinleyici kitlesi bulunmayan synthpop, post punk severler için bulunmaz Hint kumaşı niteliği taşıyan Brek yani Berk Sivrikaya ilk solo projesi olan Mikrodalga Sörfü ile meraklılarının açlığını giderecek bir çalışmaya imza atıyor.

Daha önce Mispis ve Nihil Piraye ile beraber çalışan Berk Sivrikaya geçtiğimiz Temmuz ayında çıkardığı TV Juice albümünün ardından arayı fazla açmadan fakat bu kez Türkçe olarak yoluna devam ediyor. Beş şarkının bulunduğu albümde daha çok varoluşsal problemlere değinen sanatçı alternatif müzik piyasasına yaptığı hızlı giriş ile yılın en çok konuşulacak albümlerinden birini piyasaya kazandırıyor.

Kendi kulvarındaki isimler arasından sıyrılmasını garanti edebileceğim Brek dünya standartlarıyla yarışan bir çalışma ile alternatif alanda hızla ilerleyeceğe benziyor. Aynı zamanda prodüktör de olan Brek’in üretkenliği sayesinde ve vereceği konserlerle dinleyici kitlesini artırarak hak ettiği yere gelmesini bekliyoruz. Türün meraklılarına şiddetle tavsiye ederiz!

Hazırlayan: Burak Soyer