“NEW YORK’TAN TASARIMDA MÜKEMMELİK ÖDÜLÜ” – Karaköy Mono

Işıklı Akademisyene New York’tan Tasarımda Mükemmellik Ödülü 

Ödüllü kitap tasarımlarıyla yurt içinde ve yurt dışında yakından tanınan Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Geray Gençer’e New York’tan bir ödül daha geldi.

New York Type Directors Club tarafından bu yıl 65’incisi düzenlenen iletişim tasarımı ve tipografi yarışmasının sonuçları açıklandı. Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Geray Gençer, Doğan Kitap için hazırladığı ‘Klasikler Serisi’ tasarımları ile TDC yarışmasının ‘Kitap Tasarımı’ kategorisinde ‘Typographic Excellence’ ödülüne layık görüldü. 

Bu yarışmada 10’uncu kez bu ödüle layık görülen Geray Gençer’in kitap tasarım çalışması, yarışmaya katılan 60 ülkeden 2 binin üzerindeki çalışma arasından seçildi. Gençer ödülünü Ağustos ayında New York’ta gerçekleştirilecek törende alacak. Yarışmada ödül alan çalışmalar 8 farklı ülkede sergilenecek. 

Daha önce çeşitli reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak çalışan Geray Gençer’in tasarımları, ICOGRADA gibi köklü ve saygın uluslararası kurumların ortaklığıyla gerçekleşen bienaller kapsamında sergilendi. Gençer’in çalışmaları ayrıca Wilanów Poster Müzesi koleksiyonu ile Graphis ve New York Type Directors Club yıllığına da kabul edilmiş durumda. 

Geray Gençer’in daha önce 9 kez aldığı NY Type Directors Club yarışmasındaki ödüllerinin yanı sıra; GMK, AIGA, AGDA, Graphis ve Europen Design Awards organizasyonlarında da çeşitli ödülleri bulunuyor. 

FMV IŞIK ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA:

Eğitim-öğretim hayatına 1996 yılında başlayan Işık Üniversitesi bugün 5 Fakültede 41 programıyla lisans, 2 Yüksekokulda 22 programıyla ön lisans, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinde 31 yüksek lisans ve 6 doktora programıyla lisansüstü, Yabancı Diller Okulu ve Sürekli Eğitim Merkezi ile ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere eğitim olanağı sağlamaktadır. Feyziye Mektepleri Vakfı’nın 133 yıllık kültürüyle hayat bulan Işık Üniversitesi, günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilen modern altyapısı, derslikleri, yurtları, kütüphaneleri, sosyal ve spor tesisleri, sanat galerisi ile 490 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Şile Kampüsü ve İstanbul iş dünyasının merkezinde Maslak Kampüsü ile hizmet vermektedir.