“Zorlu Çocuk Tiyatrosu…” – Karaköy Mono

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Anadolu Turnesi’ne devam ediyor!

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında, 2003 yılında kurulan ve bugüne kadar 800 binden fazla çocuğu tiyatroyla tanıştıran Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Zorlu PSM organizasyonuyla tiyatronun eğitici, öğretici ve eğlendiren sesini duyurmaya devam ediyor. “Tiyatro oyunu görmemiş çocuk kalmasın” mottosuyla yola çıkan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Anadolu Turnesi kapsamında, Bir Hayal Bir Oyun Projesi’nde birinci gelerek sahnelenmeye değer bulunan, 10 yaşındaki Ceren Çelik’in kaleme aldığı “Hayal Çalan Cadı”yı Ankara, Eskişehir ve Bursa’ya taşıyor.


Turnelerle Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan ve Zorlu PSM’de düzenli olarak temsillerine devam eden Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 2016 yılından bu yana Zorlu Holding’in çocukların hayal gücünü harekete geçirmeye yönelik başlattığı “Bir Hayal Bir Oyun” projesi ile, her yıl bir ilköğretim öğrencisinin yazdığı hikayeyi tiyatro sahnesine taşıyor.

Bu yıl turne kapsamında sahnelenen “Hayal Çalan Cadı” 2017 yılının birincisi olan Ceren Çiçek’in kaleme aldığı öyküden yola çıkarak Serdar Saatman tarafından senaryolaştırıldı. Zorlu Çocuk Tiyatrosu Genel Yönetmeni Gaye Cankaya’nın yönetmenliğini üstlendiği “Hayal Çalan Cadı”; Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun Anadolu Turnesi kapsamında minik tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Müzik, dans, sihir ve bilimi bir araya getiren renkli çocuk oyunu, 5-6 Mart tarihlerinde Ankara Etimesgut Belediyesi Ata Kongre Merkezi Ömer Seyfettin Salonu’nda; 7-8 Mart tarihlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda; 9-10 Marttarihlerinde ise Bursa Yıldırım Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

 

PROGRAM

Ankara

Tarih: 5 & 6 Mart 2019

Yer: Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre Merkezi Ömer Seyfettin Salonu

Seanslar: 11.00 // 13.00

Eskişehir

Tarih: 7 & 8 Mart 2019

Yer: Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera)

Seanslar: 11.00 // 14.00

Bursa

Tarih: 9 & 10 Mart 2019

Yer: Yıldırım Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi

Seanslar: 11.00 // 13.00

______________________________________________________________

Zorlu Çocuk Tiyatrosu hakkında

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında, Zorlu Holding’in 50. yılı anısına kurulan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 2003’ten bu yana 800 binden fazla çocuğu tiyatroyla tanıştırdı. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Zorlu PSM’de ve Türkiye’nin dört bir yanında tiyatronun eğitici, öğretici ve eğlendiren sesini duyurmaya devam ediyor. ‘Tiyatro oyunu görmemiş çocuk kalmasın’ mottosuyla yoluna devam eden Zorlu Çocuk Tiyatrosu, bu sezon 104 oyun sahneleyerek minik tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor.