“Kaplumbağa Iggy’nin Hikayesi” – Karaköy Mono

Çocuklar yaratıcılıklarını SEA LIFE İSTANBUL’da kağıda dökecek! Kaplumbağa Iggy’nin Hikayesi Çocukların Ellerinde Karikatürize Edilecek…

Bayrampaşa Forum AVM içerisinde yer alan SEA LIFE İstanbul tüm çocukları, geçtiğimiz yıl İtalya’dan Türkiye’ye getirilen ve Avrupa akvaryumlarındaki en büyük yeşil deniz kaplumbağası olan Iggy’nin hikâyesinin karikatürize edileceği keyifli bir atölyeye davet ediyor. 3 Mart Pazar günü, karikatürist Erman Gülgeç’in eğitmenliğinde düzenlenecek atölyede tüm çocuklar kendi Iggy’lerini karikatürize ederek yaratıcıklarını kağıda dökecek.

Dünyanın en çok ziyaret edilen akvaryum zinciri SEA LIFE’ın Türkiye’deki merkezi SEA LIFE İstanbul, Avrupa akvaryumlarındaki en büyük yeşil deniz kaplumbağası Iggy’nin hikayesini çocuklarla birlikte karikatürize ediyor. 3 Mart Pazar günü karikatürist Erman Gülgeç’in eğitmenliğinde SEA LIFE İstanbul’da gerçekleşecek olan Iggy Karikatür Atölyesi’nde çocuklar, bir yandan karikatür yeteneklerini eğlenceli bir yolla keşfederken, diğer yandan su kaynakları ve giderek zarar gören su yaşamı hakkında farkındalık sahibi olacaklar.

Çocukları ve ailelerini ağırlayacak olan atölye, 30 dakika sürecek ve 13:00-17:00 arasında dört farklı seansta gerçekleşecek. Atölye sonunda çocuklara Erman Gülgeç tarafından sertifika da verilecek.

SEA LIFE İstanbul ailesine geçtiğimiz yıl katılan Iggy, Chelonia Mydas cinsi bir yeşil deniz kaplumbağası. Oldukça meraklı ve hevesli olan bu tür, aynı zamanda yemek yemeye de düşkün. Avrupa’nın en büyük deniz kaplumbağası olan obur lakaplı Iggy 167 kg ağırlığında ve gündelik beslenmesinde yaklaşık 3000 gr.’lık marul, brokoli, salatalık, göbek, deniz ürünü tüketiyor.

Su altının gizemli dünyasına yolculuk

Bayrampaşa Forum AVM içerisinde yer alan ve İstanbul’un orta yerinde kocaman bir okyanusu keşfetmenin zevkini yaşatan SEA LIFE İstanbul, 83 metrelik Avrupa’nın en uzun okyanus tüneliyle ziyaretçilerini karşılıyor. Dünyanın en büyük 5. akvaryumu olma özelliğini taşıyan merkezde Avrupa’nın en kalabalık köpekbalığı ailesini, yakın zamanda İtalya’dan getirilen ve Avrupa akvaryumlarındaki en büyük yeşil deniz kaplumbağası olan Iggy’yi ve 15 binden fazla deniz canlısını görmek mümkün. Dünyada sadece iki SEA LIFE’ta bulunan, çocuk ziyaretçilerin aileleriyle birlikte kendi balıklarını boyayıp dijital denizde yüzdürdükleri “Dijital Akvaryum” ve çocukların uzman akvaristler eşliğinde deniz canlılarına güvenli bir şekilde dokunmasına izin veren kaya havuzları SEA LIFE İstanbul’da yapılabilecek eğlenceli ve öğretici etkinlikler arasında yer alıyor.