“KÖKLERİMİZİN GİZLİ BAHÇESİ: ANDRRA” – Karaköy Mono

Almanya doğumlu Kosova kökenli bir sanatçı ANDRRA… Köklerimizin gizli bahçesinde dolanan, yaptığı müzikle izleyicisi derinden etkileyen, ANDRRA, gerçek adıyla Fatime Kosumi, 30 Kasım Cumartesi akşamı Borusan Müzik Evi sahnesinde dinleyicileriyle buluşacak.

 Borusan Müzik Evi, 30 Kasım Cumartesi akşamı Almanya doğumlu Kosova kökenli şarkıcı ve besteci ANDRRA’yı ağırlayacak. Dinleyicisini çocukluğunda gezdirip bugüne usul usul çeken, içten ve samimi bir müzikle kuşatan ANDRRA, 2001’de savaş sonrası Kosova’ya döndü. Gerçek adıyla Fatime Kosumi, çalışmalarında gelenek ve köklerin birey üzerindeki etkilerine yoğunlaşıyor. John Cage’in düşünüşünden etkilenen, Morton Feldman ve John Maus’un müziğindeki cesaret ve özgürlükten ilham alan ANDRRA aidiyete dair dünyaların birleştiği bir müzikal anlatı yaratıyor.

Piyanoda Berlinli sanatçı Tara Nome Doyle, vurmalılarda Tindersticks ve Air ile çalışan Earl Harvin ve Toby Dammit olarak bilinen, Iggy Pop, Nick Cave & The Bad Seeds ve Swans ile çalışan Larry Mullins, klavyede Berlinli söz yazarı ve yapımcı Georg Wende, kemanda Swans’da Thor Harris ile çalışan Simon Goff… Kolay kolay hafızalardan silinmeyecek bir konser sizleri bekliyor.

PROGRAM

 ANDRRA LIVE

30.11.2019 CMT 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ

 20.30 Kapı Açılışı

 21.00 Konser