“Francesca Gagnon ve Rene Duperé “ – Karaköy Mono

Francesca Gagnon ve Rene Duperé İş Sanat Konser Salonu’nda

Cirque du Soleil’in baş solisti, özellikle sevenlerinin “Alegria” adlı şovundan tanıdığı Francesca Gagnon, yıllarca Cirque Du Soleil gösterilerinin müziklerini bestelemiş Rene Duperé ile 11 Nisan Perşembe akşamı İş Sanat Konser Salonu’nda bir araya geliyor.

Gagnon’un müziğe olan aşkı.babası mızıka çalarken, annesi kızını dans ve dünya müziği ile tanıştırmasıylabaşlar. Piyano ve baleye olan ilgisi ilk aşk kadar yoğundur. Zamanla, Fransız şansonlarının içinde bulur. Yıllarca ikinci evi olacak sahnede Philippe Parent ve Christian St-Rock gibi ustalarla vokal ve müzik tekniklerini mükemmelleştiren Gagnon, şarkılarına yansıttığı tutkuyu kariyerinin her anında sergileyecektir.

Gagnon’un sesi adeta kişiliğinin de bir yansıması: hassas, hareketli ve derinlere kök salan bir birikim… Quebec doğumlu sanatçı gösteri sanatlarının mihenk taşlarından biri olan Cirque de Soleil ile birlikte üç kıtada seyahat edip her akşam binlerce kişi tarafından alkışlandı ve bugüne kadar 90 milyon kadar kişi tarafından izlendi. Bu büyülü gösterinin hafızalarda en çok iz bıraktığı anlardan biri şüphesiz Gagnon’un söylediği Alegria şarkısı. Alegria, topluluğun en bilinen şarkılarından biri olarak hala popülaritesini koruyor.

Entertainment Today’in bi “Cirque du Soleil dünyanın sekizinci harikasıysa, Francesca Gagnon, bir müzikal müjdecisi olabilir” Diye bahsettiği yüzyılın en önemli seslerinden biri olan Francesca Gagnon, Alegria ve Bella parçalarındaki muhteşem yorumuyla hafızalara kazınmış; Akdeniz’le olan görünmez bağını eserlerine ustalıkla yansıtmıştır. Hybride, Meridiano, Au delà des Couleurs gibi önemli albümlere sahip değerli ses Gagnon, Cirque de Soleil’de oldukça şık bir iz bırakmıştır.

Bu önemli topluluğun besteciliğini uzun süre yapan Rene Dupére’e ise ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Dupéré, Benoit Jutras, Violaine Corradi ve sirkin diğer bestecileri birlikte önemli bestelere imza atmış bir isim. Bestelerindeki lirik doğası ve etnik müzik ile birlikte Dupéré, Cirque du Soleil’e kendine özgü bir müzikal dünya yarattı.

Değerli ses Francesca Gagnon ve topluluğun çok uzun süren önemli bestelerini yapmış Rene Dupéré ve Türkiye’nin başarılı topluluklarından olan Semplice Yaylı Quartet ile birlikte 11 Nisan’da İş Sanat sahnesinde gerçekleşecek. Hem yıllar süren bir dostluğun hem de Cirque du Soleil’in en sevilen eserlerinin sergileneceği geceyi sık sık güzel bir anı olarak hatırlayacaksınız. 11 Nisan’ı takvimlerinize kaydetmeyi unutmayın.

İş Sanat’ta Nisan Ayı

Nisan Pazartesi 17.00 / 20.30

Bu Dünya Böyledir İşte!

Sabahattin Ali’den Dört Hikâye

Anlatıcılar: Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek

keman Seda Şubaşı

çello Şemsa İdil Ural

11 Nisan Perşembe, 20.30

Francesca Gagnon & Rene Duperé

Semplice Quartet

17 Nisan Çarşamba, 20.30

Tanini Trio (Tahir Aydoğdu, Bilgin Canaz ve Burçin Büke)& Melihat Gülses

Doğunun Batısı, Batının Doğusu

22 Nisan Pazartesi, 20.30

Parlayan Yıldızlar

İdil Arıcan & Duru Aydın

25 Nisan Perşembe 20.30

L’arpeggiata

Barok Müziğin Caz ile Buluşması

soprano Celine Scheen

kontrtenor Valer Sabadus

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00 / www.biletix.com