“SONSUZLUĞUN KAPISINDA” – Karaköy Mono

Yapı Kredi bomontiada, Başka Sinema işbirliği ile “Mirasçılar” ve “Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında” filmlerini ağırlıyor

Berlin Film Festivali’nden ödül alan, Akademi Ödülleri’nde ise Paraguay’ın En İyi Yabancı Film adayı olarak yarışan Marcelo Martinessi’nin yönettiği “Las Herederas – Mirasçılar” filmi 28 Mart Perşembe günü, Julian Schnabel’in yönettiği ve Van Gogh’u canlandran William Dafoe’nun En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına aday olduğu “At Eternity’s Gate – Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında” ise 31 Mart Pazar günü Yapı Kredi bomontiada’da sinemaseverlerle buluşuyor.

Las Herederas // Mirasçılar

Asunción’dan olan ve varlıklı ailelere sahip Chela ile Chiquita 30 yıldan fazladır beraberdir. Son zamanlarda maddi durumları kötü gidince, eşyalarını satmaya başlarlar. Borçları yüzünden Chiquita dolandırılık suçuyla hapse girince, Chela yeni bir gerçeklikle yüzleşir ve ileri yaşta bir grup varlıklı kadına taksi şoförlüğü yapmaya başlar. Bu sırada, kendinden çok daha genç Angy ile tanışır, yeni ve güçlü ilişkiler kurmaya başlar.

Tarih: 28 Mart, Perşembe

Saat:20.30

Mekan: Yapı Kredi bomontiada ALT

Bilet Fiyatı: Tam 22 TL, Öğrenci 16,50 TL

Biletler Mobilet’den temin edilebilir. Minderli oturma düzeni bulunmaktadır.

At Eternity’s Gate // Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında

Vincent van Gogh’un Arles’teki son zamanlarını konu alan film, ünlü ressamının hayatının bilinmeyenleriyle seyirciyle buluşuyor. Hollandalı ressam Vincent van Gogh, Fransa’daki Arles ve Auvers-Sur-Oise’deki sürgün hayatın sırasında, kendine özgü, renkli resim tarzını geliştirmiştir. Din, akıl hastalığı ve Fransız ressam Paul Gauguin ile olan çalkantılı arkadaşlığı ile boğuşurken, van Gogh, sanatının neden olduğu acılar yerine, sonsuzluk ile olan ilişkisi üzerine odaklanmaya başlar.

Not: 7 yaş ve üzeri için uygundur.

Tarih: 31 Mart, Pazar

Saat:17.00

Mekan: Yapı Kredi bomontiadaALT

Bilet Fiyatı: Tam 22 TL, Öğrenci 16,50 TL

Biletler Mobilet’den temin edilebilir. Minderli oturma düzeni bulunmaktadır.