“BARIŞ YATAĞI” 50. YILINDA! – Karaköy Mono

Hilton’dan Özel Kutlama: John Lennon ve Yoko Ono’nun “Barış Yatağı” 50. Yılında!

Bu sene kuruluşunun 100. yılını kutlayan Hilton, bir asırlık geçmişine sığdırdığı kültürel, ticari ve turizm başarılarının ilham veren hikayesini paylaşıyor

İSTANBUL, 2 Nisan 2019 – Neredeyse 100 yıllık geçmişi boyunca dünyanın dört bir yanındaki misafirlerine hizmet eden Hilton otelleri, geçmiş yüzyıla damga vurmuş kültürel anların bazılarına da ev sahipliği yaptı. Bunlardan bir tanesi de 50 yılını dolduran ve Hilton Amsterdam’daki 702 No’lu odada John Lennon ve Yoko Ono’nun gerçekleştirdiği “Barış Yatağı” protestosu.

John Lennon ve Yoko Ono’nun balayılarını bir hafta boyunca devam eden bir barış çağrısına dönüştürmesiyle ortaya çıkan “Barış Yatağı”tüm dünya medyasının gündemini oluşturdu. Hem bu hareketin yıl dönümünü hem de Hilton’un dünya çapında barış kavramını teşvik etmedeki rolünü kutlayan şirket, Room 702 (Oda 702) adlı yeni bir kısa video serisi yayınladı. Seri, izleyenleri Oda 702’nin ruhunu yaşatan bazı Hilton Ekibi Üyeleri’nin gözünden bir yolculuğa çıkarıyor. Serinin ilk hikayeleri:

  • Orlando’daki Embassy Suites by Hilton’da bir süit görevlisi olan Serby Castro, burada kullanılmayan sabunların geri dönüştürülüp temel hijyen koşullarına sahip olmayan bölgelere dağıtılmasını sağlayan hayat kurtaran bir program geliştiriyor. Serby, Dominik Cumhuriyeti’ndeki evine yaptığı duygu yüklü yolculuk sırasında yaptığı işin yarattığı değişimi ilk elden görüyor.
  • Almanya’da yeni fırsatlar arayan Ismaeil Dawod adlı bir mülteci, şu anda bir stajyer programında yer aldığı Hilton Frankfurt’ta çalışmaya başlıyor. Ismaeil’in etkileyici hikayesi, hayatına yeni bir sayfa açmadaki kararlılığını en iyi şekilde gözler önüne seriyor. Bu sırada diğer mültecilere yardımcı olmak için yeni edindiği dil becerilerini kullanıyor.

Serby ve Ismaeil’in hikayeleri, ilk global otel şirketini “dünyayı konukseverliğin ışığı ve sıcaklığıyla doldurma” vizyonuyla kuran Conrad Hilton’un vizyonunu yansıtıyor.

Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Katie Beirne Fallon, “Hilton gibi şirketler artık değişime her zamankinden daha fazla önderlik ediyor. Oda 702, bu gücü, dünyada görmek istedikleri değişiklikleri kendileri yaratan Hilton Ekibi Üyelerinin ilham verici hikayeleriyle kutluyor.” dedi.

Videolar için tıklayınız. (Password: 702)