“Barok Müziğin Cazla Buluşması” – Karaköy Mono

İş Sanat Konser Salonu, 25 Nisan Perşembe akşamı müzik sahnesinin dikkat çeken topluluğu L’Arpeggiata’yı ağırlayacak. Barok müziğin caz müzik ile bir araya geleceği gece, şimdiden İş Sanat sahnesinin unutulmaz konserlerinden biri olmaya aday.

2000 yılında Christina Pluhar önderliğinde kurulan L’Arpeggiata, klasik müzik sanatçıları ve caz müzisyenlerinden oluşuyor. “Henry Purcell Doğaçlamaları” albümünün başarısı ardından L’Arpeggiata bu kez projesini Heandel eserlerinden oluşturdu ve “Heandel Goes Wild” adlı bir albüm çıkardı. Albüm, caz ile barok müziğin buluşmasını ele alıp, hem hayranlık hem de hayret uyandırıyor.

17. yüzyılın başlarından, bilinmeyen besteleri repertuvarlarına dâhil eden L’Arpeggiata, Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu’nun birçok ülkesinde, festivallerde ve prestijli konser salonlarında performanslar gerçekleştirdi. Topluluk, ayrıca 2012 yılında, Carnegie Hall’ın ilk Barok yerleşik topluluğu olma özelliğine de sahip…

Konserde soprano olarak yer alacak Céline Scheen, Londra’daki eğimini başarıyla tamamladıktan sonra Reinhard Goebel, Louis Langrée, Ivor Bolton, René Jacobs, Christophe Rousset, Andrea Marcon gibi ünlü şeflerle önemli festivallerde ve konser salonlarında performanslar gerçekleştirdi. Le Roi Danse filminin müziklerini de seslendiren soprano, 2014 yılında ise Andrea Marcon yönetiminde Danimarka Radyosu Bach’ın St Mathew Passion eserini seslendirdi.

ICMA 2013 ödüllü Romen kontrtenor Valer Sabadus ise bu özel gecede yer alacak bir diğer isim. Johann Adolph Hasse’nin “Didone abbandonata’sını kaydettiği opera aryalarıyla kariyerinde bir dönüm noktası yaşayan genç kontrenor, L’Arpeggiata ile harikalar yaratmaya geliyor.

L’Arpeggiata, antik harp, theorbodan, chitarra battente, cornemuse gibi orta çağ ve barok müzikte kullanılan antik çalgıları ile dikkat çekiyor. İş Sanat’taki konserde ise soprano Céline Scheen, kontrtenor Valer Sabadus sahne alacak.

25 Nisan Perşembe akşamı İş Sanat’taki bu müzik ziyafetini ajandalarınıza not etmeyi unutmayın!

İş Sanat’ta Nisan Ayı

8 Nisan Pazartesi, 20.30

Sabahattin Ali’den Dört Hikâye
Bu Dünya Böyledir İşte!

Anlatıcılar: Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek

keman Seda Şubaşı

çello Şemsa İdil Ural

11 Nisan Perşembe, 20.30

Francesca Gagnon & Rene Duperé

Semplice Quartet

17 Nisan Çarşamba, 20.30

Tanini Trio (Tahir Aydoğdu, Bilgin Canaz ve Burçin Büke)& Melihat Gülses

Doğunun Batısı, Batının Doğusu

22 Nisan Pazartesi, 20.30

Parlayan Yıldızlar

keman İdil Arıcan

piyano Duru Aydın

25 Nisan Perşembe 20.30

L’arpeggiata

Barok Müziğin Caz ile Buluşması

soprano Celine Scheen

kontrtenor Valer Sabadus

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00 / www.biletix.com