Foxes’dan Melankolik Bir Dans Marşı “Friends In The Corner” – Karaköy Mono

Grammy Ödüllü İngiliz şarkıcı/söz yazarı Foxes 3 yıllık bir aranın ardından yayınladığı Love Not Loving You ve Woman’in ardından üçüncü single’i Friends In The Corner’i dinleyicileriyle buluşturdu.

Mutlu, özgür, coşkulu bir kucaklaşma şarkısı olan Friends In The Corner; sahici duyguların dile geldiği melankolik bir dans marşı olarak dikkat çekiyor.

Kırılganlığın gizli dünyasını aralayan şarkı sözlerinde tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bir yandan mutlulukla dans ederken diğer yandan göz yaşlarımızı özgürce akıtabileceğimizin altı çiziliyor.

19 yaşında başladığı müzik hayatında yeteneği ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Louisa Rose Allen,  -bilinen sahne adıyla Foxes- 2013 yılında Zedd’in single’ı “Clarity”ye yaptığı düet ile ABD Billboard Hot 100 listesinde sekiz numaraya kadar yükseldi. Bu şarkı 2014 Grammy Ödülleri’nde En İyi Dans Kaydı Ödülü’nün de sahibi oldu.

2014 yılında ilk albümü ‘Glorious’u yayınlayan genç şarkıcı müzik eleştirmenlerinden tam almıştı.  İkinci albümü All I Need 2016 yılında yayınlanan Foxes aynı yıl yayınladığı Cruel şarkısı ile tüm dünyada büyük beğeni topladı.

2017 yılında kendisini yeniden keşfetmek ve müzikte yeni bir yol bulmak için kariyerine üç yıllık bir ara veren Foxes, ardı ardına yayınladığı üç yeni teklisi ile güçlü, kendinden emin ve parlak bir geri dönüşün sinyallerini veriyor.