“calpulli…” – Karaköy Mono

Renklerin Dansla Buluştuğu Bir Gece: Calpulli Meksika Dans Topluluğu

İş Sanat Konser Salonu, dolu dolu geçen konser sezonunu renkli bir performans ile sonlandırıyor. Meksika’nın en dikkat çeken topluluklarından Calpulli Meksika Dans Topluluğu, İş Sanat Sahnesi’nde coşkulu bir atmosferde konuklarını ağırlayacak.

Meksika Dans Topluluğu Calpulli, 2003 yılında New York’ta Sanat Yönetmeni Alberto Lopez, Myrta Duran, Daniel Jaquez ve Juan Castano tarafından kuruldu. Topluluğun repertuarı Meksika kültürü üzerindeki etkilerin ve bakış açılarının çeşitliliğinin bir kutlaması olarak adlandırılıyor. Bu kutlama, Meksika kültürel mirasını temsil eden neşeli, tutkulu, melankolik, mizahi ve ilham verici hikâyeler de anlatıyor. Calpulli, hikâyelerini anlatmak için çağdaş dans, dans tiyatrosunu folklorik dans şarkılarıyla harmanlıyor.

Kültürel bir mirasın rengârenk öğelerini buluşturan bu dans gösterisi, unutamayacağınız bir şenlik olarak aklınızda kalacak.

Calpulli Meksika Dans Topluluğu, Meksika kültürünün güzelliğini görmemiz için Boda Mexicana (Düğün Seremonisi) adlı gösterilerini 16 Mayıs Perşembe 20.30’da İş Sanat’ın kapanışında sahneleyecekler.

İş Sanat’ta Mayıs Ayı

9 Mayıs Perşembe, 20.30

Garrick Ohlsson & Boston Senfoni Orkestrası

16 Mayıs Perşembe, 20.30

Meksika Dans Topluluğu: Calpulli

Boda Mexicana

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00 / www.biletix.com