“kasanova geni” – Karaköy Mono

“Başkasının Eli” Programı, Yönetmen Luise Donschen’in
İlk Uzun Metrajlı Filmini Perdeye Taşıyor

Pera Film’in, sinema topluluğu Fol iş birliğiyle düzenlediği “Başkasının Eli” film ve söyleşi programı, Mayıs ayında yönetmen Luise Donschen’in ilk uzun metrajlı filmi Kasanova Geni’ni mercek altına alıyor. Pera Müzesi Oditoryumu’nda, 24 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek ücretsiz film gösteriminin hemen ardından, Luise Donschen bir söyleşide sinemaseverlerle buluşacak.

Pera Film’in, Mart ayından itibaren Fol iş birliğiyle sunduğu ve her ay bir yönetmen ile bir yapımı odağına alan film ve söyleşi programı “Başkasının Eli”, Luise Donschen imzalı, Kasanova Geni (Casanova Gene) ile devam ediyor. Film, Hamburg ve Belgrad’da antropoloji, Alman filolojisi ve film eğitimi alan, 2012 yılında HFBK Hamburg Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun olan yönetmenin ilk uzun metrajlı yapımı olarak öne çıkıyor. Venedik kentinde geçen, doğa ve kültür, toplumsal cinsiyet rolleri, arzu, cinsellik ve bedene ilişkin unsurları içeren Kasanova Geni, arzu kavramını birbirinden farklı fragmanlar halinde ve farklı açılardan ele alıyor. 24 Mayıs Cuma günü saat 19.00’da başlayacak gösterimin hemen ardından, yönetmen Luise Donschen’in katılacağı bir söyleşi gerçekleştiriliyor. Donschen söyleşide, filme dair pek çok ayrıntıyı sinemaseverler ile paylaşıyor.

Başkasının Eli” başlıklı film programı kapsamındaki tüm gösterim ve etkinlikler ücretsizsunuluyor. Haziran ayında gerçekleşecek son etkinlikte yönetmen Merlyn Solakhan‘ın 1983 yapımı filmi Şehir, Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşacak.

Film Künyesi ve Program

Kasanova Geni (Casanova Gene)

Yönetmen: Luise Donschen

Oyuncular: Wolfgang Forstmeier, John Malkovich, Elija Pott, Undine de Rivière, Lumi Lausas, Luise Donschen

Almanya, 2018, 67′, renkli

Almanca, İngilizce; Türkçe altyazılı