“PSM Loves Summer By %100 Müzik” Yıldız İsimleriyle Hız Kesmeden Devam Ediyor! – Karaköy Mono

Zorlu PSM’nin dünyaca ünlü isimlerle yaz aylarına damga vurduğu PSM Loves Summer by %100 Müzik konser serisinin bu yılki açılışını “Sonate Pacifique”, “Odyssée” ve “Matahari” gibi milyonlarca dinlemeye ulaşan şarkılarıyla Fransız synth pop grubu L’Impératrice gerçekleştirerek her yıl merakla beklenen konser serisinin açılışına damga vurdu. Binlerce müziksever PSM Loves Summer By %100 Müzik konser serisinin üçüncü edisyonunun açılış konserinde yaz aylarının coşkusunu müzik eşliğinde birlikte yaşadı.

1 Haziran’da Kerala Dust ile devam eden konser serisi, 5 Haziran’da BADBADNOTGOOD, 8 Haziran’da Blonde Redhead, 2 Temmuz’da Black Pumas, 13 Ağustos’ta Blondshell ve 20 Ağustos’ta Fontaines DC ile sona erecek. Yaz aylarında şehri uzun soluklu bir festivale dönüştüren PSM Loves Summer by %100 Müzik konser biletleri passo.com.tr’de satışta!


Yaz boyunca gerçekleştirilecek konserlerle, şehri yeniden uzun soluklu bir festival alanına dönüştüren Zorlu PSM, PSM Loves Summer by %100 Müzik serisinin üçüncü edisyonunun açılışını, “Tako Tsubo” albümünün yayınlanmasından bu yana hayran kitlesini genişletmeye devam ederek müzikseverler tarafından sevilen L’Impératrice ile dün akşam gerçekleştirdi.

Dünya müzik sahnesinin efsaneleşen isimlerinin yaz aylarında peş peşe sahne alarak Zorlu PSM’yi festival alanına dönüştürdüğü konser serisi kapsamında; yetiştikleri Londra şehrinin karakteristiğini müziklerine yansıtıp elektronik müziği geleneksel müzikle harmanlayarak yepyeni bir boyuta taşıyan, “Nevada”, “The Chain”, “Medea” gibi ikonikleşmiş şarkıların sahibi Kerala Dust, müziğin türler arası bir doğaçlama alanı olduğunu savunarak türlerin sınırlarını aşan, hip hop’u caz’a, rock’ı sinematik bir evrene taşıyan Kanadalı topluluk BADBADNOTGOOD, geçtiğimiz Eylül ayında çıkardıkları “Sit Down for Dinner”in dünya turnesine çıkan ve albümde yer alan “Snowman” ile kısa sürede geniş bir hayran kitlesi edinen Kazu Makino ve İtalyan ikiz kardeşler Simone ve Amedeo Pace’den oluşan sevilen rock üçlüsü Blonde Redhead, 2017’de hızlı bir çıkış yakalayarak psikedelik soul ve R&B’nin simgesi haline gelen, ‘Colors’, ‘Black Moon Rising’, ‘Fire’ şarkılarıyla milyonlarca dinlenmeye ulaşan Black Pumas,  2000’li yılların başında New York’un kalabalıkatmosferinde yetişerek “Olympus”, “Kiss City” ve “Veronica Mars” gibi hitleriyle melankolik ve aynı zamanda hareketli melodilerini müzikseverlerle buluşturan Blondshell ve 2014 yılında Grian Chatten, Carlos O’Connell, Conor Curley, Conor Deegan III ve Tom Coll tarafından Dublin’de kurulan ve geçen sene çıkardıkları “Skinty Fia” albümlerinde yer alan neredeyse tüm şarkıları milyonlarca dinlemeye ulaşan BRIT ödülleri sahibi İrlandalı post-punk grubu Fontaines D.C., PSM Loves Summer by %100 Müzik konser serisinin hız kesmeden devam eden üçüncü edisyonunda sahne alacak diğer isimler olarak müzikseverlerle buluşuyor.

 

Yaz Aylarında Dünyaca Ünlü İsimler Zorlu PSM’de!

 

KERALA DUST // 1 HAZİRAN // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

Sónar Istanbul 2021’de de bir araya geldiğimiz, “Nevada”, “The Chain” ve “Closer” gibi sevilen şarkılarıyla Londra merkezli Kerala Dust, PSM Loves Summer by %100 kapsamında Turkcell Sahnesi’nde yeniden nefes kesici bir konser gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 2016’da Londra’da kurulan, vokalist Edmund Kenny’nin elektronik müzik sevgisi ve indie müzik geçmişinin bir araya gelişinden doğan ve Londra’nın yanı sıra Zürih ve Berlin’in de kozmopolit kargaşasından ilham alan dörtlü Kerala Dust, son albümleri Violet Drive’ı 17 Şubat 2023’te yayınlayarak oldukça ses getirmişti. “Hamburg’dan Roma’ya, Avrupa’da bir yolculuk” teması ile tasarlanan Violet Drive’da Tom Waits, Talking Heads and Abdulla Rashim esintilerini hissedebileceğimiz Kerala Dust, bir kez daha müthiş bir konser deneyimi için PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında 1 Haziran Cumartesi akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ne geliyor.

 

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

 

BADBADNOTGOOD // 5 HAZİRAN // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

Müzik türleri arasında pürüssüz bir geçişkenlik ortaya koyan, 2010’da Toronto’da caz eğitimleri esnasında tanışan Alexander Sowinski, Chester Hansen ve Lealand Witty tarafından kurulan ve geleneksel cazı bir kenara bırakıp türler arasında özgürce gezinen alternatif müzikleriyle BADBADNOTGOOD, 5 Haziran akşamı PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde dinleyicilerine yaratıcı ve çeşitli müzikal dünyasını keşfetme fırsatı sunuyor. Tyler, the Creator, Ghostface Killa ve Kendrick Lamar gibi sanatçıların da beğenisini toplayan grubun İstanbul’da gerçekleştireceği bu eşsiz konserini kaçırmayın.

 

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

 

BLONDE REDHEAD // 8 HAZİRAN // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

30 yıllık kariyerleri boyunca indie rock, dream pop, shoegaze etkileriyle elektronik ve deneysel sesleri hatta zaman zaman yaylı çalgılar ile piyanoyu müziklerine entegre ederek kendi özgün tarzını oluşturan, 1993’te New York’ta bir araya gelerek kültürler ve müzik türleri arasındaki alışverişin en başarılı temsilcilerinden biri olan ve Vokalist Kazu Makino’nun güçlü sesi ile Simone ve Amedeo Pace kardeşlerin enstrumanlarının eşlik ettiği melankoli ve duygu dolu besteleriyle Blonde Redhead, hem yeni albümlerini hem de 30. yıllarını kutlamak için 8 Haziran akşamı “PSM Loves Summer by %100 Müzik” kapsamında sahne alarak dinleyicilerine unutulmaz ve eşsiz anlar yaşatacak.

 

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

 

BLACK PUMAS // 2 TEMMUZ // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

İlk albümlerini yayınladıkları yıldan beri “Yılın Albümü” ve “En İyi Yeni Sanatçı” dahil tam yedi Grammy ödülüne aday olan, gökyüzünün reklerinden ilham alan “Colors” isimli parçalarıyla çıktıkları müzik serüveninin başında müzikseverlerin ilgisini toplayan ve 2017’de vokalist/söz yazarı Eric Burton ve gitarist/prodüktör Adrian Quesada’nın Texas’ta bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Black Pumas, PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında 2 Temmuz’da sahne almaya hazırlanıyor. Psychedelic soul türünün günümüzdeki en kuvvetli temsilcilerinden biri olan Black Pumas, bu ilham verici konserini 2 Temmuz Salı gecesi Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşturmak için sabırsızlanıyor.

 

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

 

BLONDSHELL // 13 AĞUSTOS // %100 STUDIO // 21.30

Blondshell personası, kaotik, New Yorklu bir ailede büyüyen Los Angeles merkezli şarkıcı/söz yazarı Sabrina Teitelbaum’un en öfkeli, en dobra ve en kırılgan personası olan ve Patti Smith, Joy Division, ve Velvet Underground gibi efsanevi isimleri dinleyerek huzur bulan Blondshell, PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında 13 Ağustos’ta Zorlu PSM %100 Studio’da sahne alıyor. Şarkılarını adeta içini döktüğü itiraflar olarak yazan ve şarkılarında karanlık ve içine kapanık tonlar yoğun olsa da maceracı besteleri ve içten gelen sözleri aracılığıyla umutlu bir hisse kapılmanın mümkün olduğu konser için takvimlerinizi ayarlayın.

 

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

 

FONTAINES D.C. // 20 AĞUSTOS // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

2020 Brit Awards’da “En İyi Uluslararası Grup” ödülü, 2021 “En İyi Rock Albümü”, Grammy adaylıkları, kariyerleri boyunca elde ettikleri prestijli diğer ödül ve adaylıklarının yanı sıra İrlanda’nın kültürüne, tarihine ve Dublin şehrine olan bağlılıklarıyla tanınan Fontaines D.C., post-punk ve alternatif rock gibi türlerden etkilendiği güçlü melodileriyle adeta İrlanda sokaklarında gezintiye çıkacağımız konserini 20 Ağustos gecesi Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Sürekli bir evrim halindeki Fontaines D.C.’nin değişken duygular, etkileyici içgörüler, olgunluk ve duygusal derinlikleri bir araya getirerek, unutulmaz bir konser deneyimi sunacağı konseri “PSM Loves Summer by %100 Müzik” kapsamında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşiyor.

 

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

 

PSM Loves Summer by %100 Müzik konserlerinin sınırlı sayıdaki biletleri passo.com.tr’de.