“DEV ÇADIR” – Karaköy Mono

Cirque du Soleil’in Ünlü Dev Çadırı İstanbul’a Geldi

Cirque du Soleil’in İstanbul’da ilk kez sergilenecek BAZZAR şov çadırı, 60 konteynır ile 700 tondan fazla malzemeyle yolculuk yaparak İstanbul’a getirildi ve 500 kişilik bir ekibin 6 günlük çalışmasıyla kurularak gösteriye hazır hale getirildi. Cirque du Soleil’in adrenalin dolu yeni gösterisi BAZZAR, galasını kendisi kadar ünlü ikonik dev çadırında 21 Ağustos’ta Hilltown Alışveriş Merkezi İstanbul’da gerçekleştirecek.

Cirque du Soleil’in 1984’ten beri 43. özel gösterisi olan ve Türkiye’de ilk kez sergilenecek yeni şovu BAZZAR için getirilen dev ikonik çadırın kurulumu tamamlandı. BAZZAR şov için gerekli çadır ve mekanizmaların kurulumu tam 6 gün sürdü. En az Cirque du Soleil kadar ünlü olan çadırın uzunluğu 19 metreyi genişliği ise 41 metreyi buluyor. 60 konteynır ile taşınan ve 700 tondan fazla malzeme bulunan çadırın kurulumu için 500 kişilik ekip 6 gün boyunca çalıştı. Toplamda 1.500 kişiyi ağırlayan dev çadır, kültür, sanat, eğlence dünyasının önemli etkinliklerine ev sahipliği yapan Hilltown Alışveriş Merkezi İstanbul’da yapılacak Cirque du Soleil BAZZAR özel gösterisi için artık hazır.

İlk gösteri 21 Ağustos’ta

Cirque du Soleil’in adrenalin dolu yeni gösterisi BAZZAR, galasını kendisi kadar ünlü ikonik dev çadırında 21 Ağustos’ta Hilltown Alışveriş Merkezi İstanbul’da gerçekleştirecek ve 1 Eylül’e kadar toplam 19 gösteri sergileyecek. Yönetmenliğini ve yazarlığını Susan Gaudreau’nun, kreatif direktörlüğünü ise Samuel Chouniard’ın üstlendiği BAZZAR şovu yer çekimine meydan okuyacak. Bisiklet, ateş, maestro, ip ve trapez kategorilerinde ayrı ayrı sergilenecek olan on dokuz farklı şovla izleyicilerin nefesleri kesilecek. Akrobatların, dansçı ve müzisyen gruplarının, sonsuz yaratıcılıkla dolu ve 7’den 70’e herkesin merakla beklediği BAZZAR şovu, Rönesans Gayrimenkul sponsorluğunda Hilltown Alışveriş Merkezi İstanbul ev sahipliğinde ve ŠKODA AUTO’nun desteğiyle muhteşem bir görsel şölene imza atacak. Cirque du Soleil BAZZAR gösterisinin biletleri ise www.TixBox.com.tr üzerinden satışa sunuluyor.