“BENİM CUMHURİYETİM…” – Karaköy Mono

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ŞÖLENi ADIYAMAN FİLARMONİ ORKESTRASI VE ÜNLÜ SANATÇILARIN KONSERLERİ İLE BAŞLADI

İstanbul, Şişli Belediyesi tarafından 26-27-28-29 Ekim günlerinde “Benim Cumhuriyetim” yaklaşımıyla düzenlenmiş olan ‘Şişli Cumhuriyet Bayramı Şöleni’ ile Cumhuriyet’in 96. yılı kutlamaları başladı. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Şişli, “Cumhuriyet Hepimizin“ sloganı ile doğudan batıya, güneyden kuzeye bir köprü oluşturarak Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla birlik beraberlik içerisinde kutluyor. Şişli’de Cumhuriyet coşkusu Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın sürpriz gösterileri ve konseri ile başladı. Akşam Metin Özülkü & Orkestrası, Sibel Alaş ve Jale verdikleri konserle 90’lı yılların şarkıları ile kutlamalara katılanları coşturdu.

26 Ekim Maçka Demokrasi Parkı farklı etkinliklere sahne oldu

Şişli Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Haftası Etkinlikleri çerçevesinde ilk gün Maçka Demokrasi Parkı’nda Capoeira gösterisi, DJ performansları, jimnastik, karate ve güreş gösterilerinin ardından sahne alan Metin Özülkü ve Orkestrası, Sibel Alaş ve Jale katılımcıları 90’lara götürerek keyifli ve coşkulu anlar yaşattı.

“Benim Cumhuriyetim” Kutlamaları 29 Ekim gecesine dek sürüyor

“Benim Cumhuriyetim” teması ile düzenlenen Şişli Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Haftası Etkinlikleri boyunca Pazar, Pazartesi ve 29 Ekim Salı Cumhuriyet Bayramı günleri boyunca da sokak lezzetleri, sokak müziği, konserler, atölye çalışmaları, sağlıklı yaşam ve spor aktiviteleri ile konserler devam ediyor.

27 Ekim’de Faruk Demir, 28 Ekim’de ise Ceza’nın Maçka Demokrasi Parkında sahne alacağı konserler şehirdeki kutlamaları büyük bir şölene dönüştürüyor. 29 Ekim’de düzenlenecek ‘Şişli Cumhuriyet Bayramı Şöleni’nde ise Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Şişli’de bulunan evi önünden başlayacak kortejde on binlerce kişiden oluşan kalabalık, Şişli’yi dolaşarak Teoman konseri için Maçka Demokrasi Parkı’nda bir araya geliyor.