“ANNE BABALAR TED RÖNESANS KOLEJİ’NDE BULUŞUYOR” – Karaköy Mono

Çocuklarının “Öz Yeterliliğini” Desteklemek İsteyen Anne ve Babalar TED Rönesans Koleji’nde Buluşuyor!

Öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimlerine önem veren TED Rönesans Koleji, sorumluluk duygusu yüksek, kendini tanıyan ve öz farkındalığı olan çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen aileleri 14 Aralık 2019 Cumartesi günü “Yeterince Ebeveynlik: Öz Yeterlilik Anne Baba Sempozyumu”nda ağırlayacak. Alanında önemli pedagog ve eğitmenlerin atölye çalışmaları ve konuşmalarıyla yer alacağı sempozyuma katılım için başvurular alınmaya başlandı.

Gelecekte en çok ihtiyaç duyulacak becerileri kapsayan “öz yeterlilik” kavramı; özgüvenli, sorumluluk sahibi, duygu yönetimine, sorun çözme becerisine sahip bireyler olarak yetişen çocukların ortak özelliği olacak. Bu doğrultuda TED Rönesans Koleji Psikolojik Danışmanlık Bölümü, öğrencilerinin sosyal ve duygusal gelişimlerinde en önemli kişiler olan anne babaları da desteklemeyi önemsiyor.

Mutlu ve kendi yaşamlarını yönetebilen yetişkinler olacak çocukların gelişimine katkı sağlamak isteyen anne babalar; 14 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak için www.tedronesans.k12.tr adresinden ücretsiz katılım formunu doldurabiliyor.

Öz saygısıyla yetişen bireyler

Açılış konuşmasını uzman psikolog-danışman Feriha Dildar’ın yapacağı sempozyum, akademisyen ve yazar Bahar Eriş ile devam edecek. Felsefe, doğa, farkındalık, özgüven ve disiplin gibi öz yeterliliğe etki eden farklı temalardan oluşan 10 farklı atölye çalışmasının ardından sempozyum, klinik psikolog ve psikanalist Dr. Neslihan Zabçı’nın konuşmasıyla sona erecek.