“Aidiyet” Uluslararası Festivallerden Sonra Sadece BluTV’de – Karaköy Mono

Türkiye’nin sevilen dijital platformu BluTV, orijinal içerikleri kadar beğenilen festival filmlerini seçkisine katmaya devam ediyor. Yönetmen ve senarist Burak Çevik’e ulusal ve uluslararası film festivallerinde ödül kazandıran filmi “Aidiyet”, BluTV’de yayına girdi.

Türkiye’nin sevilen dijital platformu BluTV, özel yapımlarının yanı sıra ses getiren yerli ve yabancı festival filmlerini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Yetenekli yönetmen ve senarist Burak Çevik’in uzun metrajlı ikinci filmi olan Aidiyet, 40’a yakın ülkede yapılan gösterimlerden sonra ilk defa BluTV’de yayına girdi.

Yenilikçi sinema diliyle birçok başarıya koşan Çevik’e Londra’da düzenlenen Open City Festivali’nde Uluslararası Yeni Yetenek Ödülü’nü kazandıran Aidiyet, 15 yıl önce İstanbul’da yaşanmış gerçek bir hikâyeyi anlatıyor. 2003’ün Aralık ayında İstanbul’un banliyö mahallerinden birinde yaşayan 55 yaşındaki bir kadının bıçaklanarak öldürülmesiyle başlayan film, cinayet zanlılarının birbirleriyle tanıştıkları ilk geceden olay günü polislere verdikleri ifadeye kadar geçen sürede yaşadıklarını ele alıyor.

Yeni Dönem Türk Sinemasının Yetenekli Temsilcisi Burak Çevik, Uluslararası Başarılarıyla Adından Söz Ettiriyor

Boğaziçi Film Festivali’nde de En İyi Film ve En İyi Senaryo ödüllerini kazanan ve başrollerinde Eylül Su Sapan ve Çağlar Yalçınkaya’nın yer aldığı “Aidiyet” filminin prömiyeri Uluslararası Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde yapıldı. The New York Times, Film Comment, MUBI gibi yayınlardan övgüler alan film The Film Stage’in hazırladığı “2019’da ABD’de Dağıtım Olanağı Bulamamış En İyi Filmler” listesinde yer aldı.