Montgolfieres’in balonları – Karaköy Mono

Geçtiğimiz hafta dünyanın en büyük sıcak hava balonu şirketlerinden biri Montgolfieres, L’Occitane ile işbirliğine girerek emekliye ayrılan sıcak hava balonlarının kişisel koruyucu ekipmana dönüştürülmesi için işbirliğine imza attı.

Emekliye ayrılan balonların kumaşları çok güçlü, yanmaya dayanaklı ve yıkanabilir olduğundan L’Occitane teknolojisiyle 500 hastane sınıfı tıbbi izolasyon önlüğüne dönüşüp, Güney Fransa’daki Manosque hastanesinin eksikliklerle karşı karşıya olan 11 birimine bağışlanacak.

Her atık malzemenin ikinci bir hayata sahip olması gerektiğine inanan ve dairesel ekonomiye bağlı kalan L’Occitane’nın Sürdürülebilirlik Sorumlusu ve L’OCCITANE en Provence Küresel Başkanı Adrien Geiger, “Şimdi Montgolfieres’in balonlarını pandemi mücadelesine sokuyoruz. Böylece hem dünyadaki atıkları dönüştürüyor hem de Covid 19’a karşı toplulukları destekliyoruz” diyor.

L’OCCITANE, Provence’ın lavanta ve badem tarlalarında 10 yıldan fazla uçan beş sıcak hava balonunun de sponsoru idi.

Ünlü marka geçtiğimiz ay sağlık çalışanları için 70 bin litre el dezenfektanı üretmiş ve ve sağlık çalışanlarına bağışlamıştı.