ONA GİTME – Karaköy Mono

Yeni nesil rock’n’roll’un dikkat çeken ismi Batu Akdeniz, yeni teklisi ‘Ona Gitme’ ile yüksek perdeden çalmaya devam ediyor. 

“Ona Gitme” hızlı ritmi, seksi gitar sound’u ve Batu’nun enerjik vokaliyle dinleyiciye hemen ritm tutma isteği uyandıran bir pop-rock parçası. Şarkının sözlerindeki çaresizlik ve buna tezat giden güçlü, enerjik atmosferi birleşerek Batu’nun iz bırakmaya aday şarkılarından birini oluşturuyor.

Ona Gitme’nin sözleri ve bestesi Akdeniz’e ait. Şarkının aranjesi ve kaydı ise Batu Akdeniz – Bulut Gör işbirliğiyle yapıldı. Batu, şarkıda Türkiye’de çok az rock şarkısında duyabildiğimiz bir ‘Talk Box’ solosu çaldı. (Bunun bilinen son örneklerinden biri Yavuz Çetin’e aitti.)

Şarkının kapak fotoğrafı ve video klibi bir apartman dairesinin kapısının önünde çekildi. Klibin hikayesi de şarkının anlatısından uzaklaşmadan, sevdiği kadını kaybetmemek için yalvaran bir adamı mizahi bir şekilde anlatıyor. Yönetmenliğini Emre Ergenç’in yaptığı klipte şekilden şekile girerek sevdiceğinin kalbini kazanmaya çalışan Batu ve ona yardım etmeye çalışan arkadaşları amaçlarına ulaşmak için her yolu deniyorlar.

Batu Akdeniz

27 yaşındaki müzisyen, çıkış yaptığı 2 yıllık sürede Spotify’da 285.000 aylık dinleyici ve toplamda 12 milyon stream elde etti. ‘Eksik’, ‘Yanlış Biriyle Doğru Hikaye’ ve bir önceki teklisi ‘Bir Sebebi Var’ gibi şarkıları ile ciddi bir dinleyici kitlesi kazandı. Youtube’un fenomen gitaristi İngiliz Karl Golden ile yaptığı klasik rock şarkılarının cover çalışmaları milyonlarca izlenmeye ve yurtdışından binlerce izleyiciye ulaştı. Batu’nun eski grubu Heavy Sky ile 2016 yılında yayınladığı, tamamen İngilizce sözlü şarkılardan oluşan rock albümü ”Dreamer” İngiltere’deki rock radyolarında listelere girmişti. Üretim gücünü dinleyenlerinden alan ve yine dinleyenleri tarafından ”Türk rock müziğinin yeni umudu” olarak gösterilen Batu, Ona Gitme ile kendisinden uzun süredir beklenen o yüksek tempolu rock şarkısını, Eylül 2021’de çıkaracağı ilk albümünün bir habercisi olarak yayınlıyor!