ŞEBNEM EKŞİB “SAYILARI HAYATIMIZDAN ÇIKARDIĞIMIZDA HİÇBİR ŞEY ÇALIŞMAZ’’ – Karaköy Mono

‘’Doğu her şeye bütüncül bakıyordu ve Batı’da bu unutulmuştu.’’

’Vedik Astroloji Veda’lardan gelir.’’

‘’ Renkler bizim enerji alanlarımızı yönetir.’’

Vedik Astroloji ve Numeroloji Uzmanı Şebnem Ekşib; Vedik Atroloji’nin detaylarından, klasik astroloji ile arasındaki farklara, sayıların ve renklerin hayatımıza etkilerine kadar birçok konuyu MAG Ağustos sayısına anlattı…

Son dönemde oldukça popüler bir astroloji dalı olan Vedik Astroloji hakkında bilinmeyenleri anlatan Şebnem Ekşib, MAG okurlarına özel açıklamalarda bulundu.Vedik Astroloji ile tanışma serüveninden bahseden Ekşib; ‘’ Üniversite’den sonra hayata atıldım ve çeşitli firmalarda çalıştım. Ancak 2000 yılıyla birlikte hem ruhsal arayışlarım çok arttı hem de Vedik Astroloji ile tanıştım. O yıllarda ülkemizde ve dünyada internetin olanakları yeni yeni hayatlarımıza giriyordu. Bilgiye ulaşmak çok kolay değildi. Buna rağmen 2000 ile 2006 arasında sürekli araştırmalar yaptım, ulaşabildiğim eğitimlere katıldım. Yurt dışından kitaplar getirttim ve doğu ilmini çok sevdiğimi fark ettim. Doğu her şeye bütüncül bakıyordu ve Batı’da bu unutulmuştu. Bu alanlarda geliştikçe Vedik Astroloji’de derinleştim ve 2006 yılından itibaren kurumsal hayattan ayrılıp tamamen astroloji ve ruhsal alanlara geçtim’’ ifadelerini kullandı.

Evrenin bir bütün olduğunu ve bir uyum içinde çalıştığını anlatan ve renklerin de sayılar kadar hayatımızda önem taşıdığını ifade eden Ekşib;  ‘’Sayılar bu uyum kategorisinde oldukça yüksek bir frekansa sahiptir. Sayıları hayatımızdan çıkardığınızda hiçbir şey çalışmaz.Bu sayılar kader sayımız, ruh kodumuz gibi çözümlemelerle kişisel alanlarımızda etkin enerjiler barındırırlar.Renkler, frekansların bizimle konuşma biçimleridir. Renk, frekans ve titreşimin evrensel harmoniye dönüşüp bizim için görünür hale gelmesidir. Bizim enerji alanlarımızı yönetirler.Demek ki doğru renkleri doğru şekilde kullanırsak kendi enerjimizi de yönetme şansımız olur‘’dedi.

Vedik Astroloji’nin teknik olarak Batı astrolojisinden farklı bakış açılarına ve uygulamalara sahip olduğunu söyleyen Ekşib, binlerce yıldır kullanılan bu astroloji sisteminin Veda’lardan geldiğini ifade etti. Ekşib; “Veda’lar bilgi bütünlüğü demektir. Astroloji, astronomi, ayurveda ve bedensel bütünlüğe önem veren yoga gibi alanlarla insana kendi yolculuğunda yoldaşlık eden kadim ve bütüncül bir sistemdir. Matematiksel hesaplamalar, astronomi bilgileri yanında soyut ve somutu yerinde harmanlaması adına kıymetli ve derinliği olan bir alandır’ diyerek sözlerini noktaladı.