11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Jüri Başkanı Niki Karimi – Karaköy Mono

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin 11. yılında “Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması”nın jüri başkanı açıklandı. Adalet temalı filmlerin yarışmacı olarak katılacağı festivalin jüri başkanlığını, yönetmen, yapımcı ve oyuncu Niki Karimi yapacak.

Türkiye’den Mehmet Aslantuğ ve Pelin Esmer de jüride

11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali “Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması”nın jürisi açıklandı. Jüri; İran’dan yönetmen, yapımcı ve oyuncu Niki Karimi, Bulgaristan’dan Sofia Meetings yöneticisi ve yapımcı Mira Stalevave, Ukrayna’dan Liev Uluslararası Film Festivali Molodist’in program yöneticisi Bohdan Zhuk, Türkiye’den oyuncu Mehmet Aslantuğ ve yönetmen Pelin Esmer’den oluştu. Jüri başkanlığını Niki Karimi yapacak.

Festival endüstriyi 3. defa VisionIST ile bir araya getiriyor

Ulusal ve uluslararası filmlerin yer alacağı festival 26 Kasım 2021– 02 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. 25 Kasım 2021 Perşembe akşamı Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde açılışı yapılacak olan festivalin filmleri; Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması’nda gösterime girecek. Her yıl akademik programları ile farklılaşan festivalde İstanbul Hukuk Fakültesi’nde gerçekleşecek akademik program başlığı “Çevre Adaleti” olacaktır. 27-28 Kasım 2021 tarihlerinde endüstrideki gelişmelerin tanıtıldığı, tartışıldığı, iletişim toplantılarının yapıldığı, projelerin yarışmadan profesyonellere sunulduğu VisionIST Endüstri Günleri’nin 3.’sü çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Katılım için www.icapff.com adresinden akreditasyon formu doldurulması gerekli. Biletler her yıl olduğu gibi bu yıl da Biletix üzerinden seyirciye ulaşacak.