Dilara Akay’ın Heykelleri, goodspaces’dan NFT Dünyasına Açılıyor – Karaköy Mono

Sanat, teknoloji ve sürdürülebilirliği odağına alan yeni nesil deneyim alanı goodspaces, ünlü sanatçı Dilara Akay’ın heykellerine ev sahipliği yapıyor. NFT dünyasından sahip olunabilecek heykeller aynı zamanda sanatı iyilikle de buluşturuyor. 

10 Şubat Perşembe günü 42 Maslak’ta kapılarını açan ve büyük ilgi gören goodspaces, ünlü sanatçı Dilara Akay’ın iki heykeline ev sahipliği yapıyor. 10 Kasım 2022’ye dek sergilenecek olan bu yapıtlar aynı zamanda 10 ay süreyle NFT dünyasında satışa sunuldu. Fiziksel heykelin mülkiyetini garanti eden NFT ile heykeller, sergilenme süresinin sonunda Türkiye sınırları içerisinde istenen adrese teslim edilecek.Ekosisteminin merkezinde bir İyilik Enstitüsü olan goodspaces’de sergilen bu heykeller aynı zamanda sanatı iyilikle de buluşturuyor. Heykellerin bu süre içinde ilk satışın %5’i ve yeniden satışın yaratıcı ücretinin yarısı WWF Türkiye cüzdanına aktarılacak.

Heykeller, pazar hariç haftanın 6 günü 09:00-19:00 arasında goodspaces’da ziyaret edilebiliyor. Dilara Akay’ın ARK48 adlı 200 x 120 x 240 cm boyutlarındaki heykeli; koruyucu ve cüretli doğasıyla Havva’nın üst gövdesini temsil ediyor. Herbiri 110 x 110 x 110 cm boyutlarındaki ARK77 adlı iki parçalı heykel ise temsili bir zar atışı ile İstanbul’un Ortodoks ve Müslüman mimarisine bir övgü özelliği taşıyor.