“Üç Bin Yıllık Bekleyiş” Biletinial ‘ın ön gösterimi ile son buldu – Karaköy Mono

Özlenen sinema deneyimini keyifli bir ortamda buluşturan teknoloji odaklı biletleme platformu Biletinial, yılın en merak edilen filmlerinden “Üç Bin Yıllık Bekleyiş”’i sinemaseverlerle buluşturdu.

Mad Max serisinin vizyoner yönetmeni George Miller’ın yönettiği, oyuncu kadrosunda Tilda Swinton, Idris Elba, Pia Thunderbolt, Berk Öztürk ve Anthony Moisset gibi yıldızların yer aldığı “Üç Bin Yıllık Bekleyiş” filminin ön gösterimi, Biletinial organizasyonu ile Biletinial Torun Center sinema salonlarında gerçekleştirildi. Özel gesterime ilgi, “Üç Bin Yıllık” bekleyişe değer yoğunlukta gerçekleştirildi.

İngiliz yazar A. S. Byatt’ın “The Djinn in the Nightingale’s Eye”  adlı kısa öyküsünden uyarlanan film, bir kavanoza hapsedilmiş bir Cin ile yolları kesişen Alithea’nın hikâyesini anlatıyor. Filmde Tilda Swinton, bir kavanoza hapsedilmiş bir Cin ile karşılaşan parlak bir bilgin Alithea rolünde. İstanbul’da bir otel odasında uzun bir sohbet sırasında Cin, Alithea’nın özgürlüğünü kazanmasına yardım etmesi halinde üç dileğini yerine getirmek için onunla bir anlaşma yapar. Alithea’nın dilekleri, zaman içinde yirmi yıl atlamayla sonuçlanır, bu arada birbirleri için beklenmedik duygular geliştirir.

Dünya prömiyerini 20 Mayıs 2022’de Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren film, eleştirmenler tarafından “görsel olarak görkemli, yetişkinlere yönelik bir peri masalı” olarak tanımlanıyor. Sinemaseverler tarafından yılın en merak edilen filmleri arasında yer alan “Üç Bin Yıllık Bekleyiş”, 16 Eylül’de vizyona girecek. Filmin biletleri www.biletinial.com’da satışta.