8 kasım ay tutulması – Karaköy Mono

Merhaba,

Ben Fulya. Kasım ayı itibariyle ayda iki kere sizlerle buluşacağız. Bu buluşmalarımızda gündemdeki konulara astrolojik göstergeler ile anlam kazandırmaya çalışacağız. Bazen sürprizleri konuşurken bazen de olabilecek ani değişimlerden söz edeceğiz. Bu haftaki gündemimiz ise 08 Kasım tarihinde 14.02’de, 16⁰ Boğa  burcunda yaşayacağımız Ay tutulması…Kuzey / Doğu Avrupa, Asya, Avustralya, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Kuzey Kutbu, Antarktika’dan izlenebilecek olan bu tutulma ile tarım, teknolojik konular, uzayla ilgili konular, para piyasalarındaki gelişmeler  ile ilişkilerde ani ve beklenmedik değişimler gündemde olacak. Mayıs-Haziran aylarında konuşmaya başladığınız konuların sonuçlandığını görmemiz mümkün. 

Güneş ve Ay tutulmaları her yıl belli zamanlarda meydana gelen  büyük olaylardır. Tutulma zamanlarında ve sonrasındaki zaman diliminde hayatlarımızda kadersel değişimler yaşarız. 2004 yılı Kasım ayında insansız ilk uzay aracı SMART-1 Ay’a ulaşmıştı; şimdi de Long March 5B isimli Çin roketinini canlı takip ettik. 2004 Eylül-Ekim ayları itibariyle 2005 yıllarında yaşadığınız konuları ve hayatınızdaki olayları düşünebilirsiniz. Aynı olaylar yaşanmayacaktır ama benzer konular gündeminizde olacaktır. 

Ekonomide oldukça hareketli bir yılı geride bırakmaya hazırlanan Türkiye, 2005 yılına parasından 6 sıfır atarak başlamış  ve 42 yıl uğraş verdiği Avrupa Birliği (AB) konusunda Ekim ayında katılım müzakerelerine başlayarak önemli bir adım atmıştı.Yeni yılda yeni enflasyon sepeti kullanmaya başlayan Türkiye, akaryakıtta da serbest fiyat dönemine geçmişti.
Gene aynı yılda petrol fiyatlarının yüksek seyri Türkiye ve dünya ekonomisini etkilemişti. 

08 Kasım’da yaşanacak olan ay tutulması da ülkemizde benzer konuları gündeme getirecek; ancak bu sefer Uranüs eşliğinde olduğu için yaşanabilecek ekonomik sıkıntılara halkın isyanları ve bazı kesimlerde ayaklanmalara da neden olabilecek. Daha çok kadınların gündem olacağı bu tutulma ile kadın cinayetleri, ünlü kadın sanatçıların ölümü de maalesef gündemde olabilir. 

Ay tutulmaları, Ay’ın düğüm noktalarına yakınlığına göre isimlendirilir. 8 Kasım tutulması Kuzey Ay Düğümü ile bağlantısı nedeniyle  tam ay tutulması olacak ve kadersel ama beklenmedik şok edici etkiler bırakacaktır. 

Ay tutulmaları dişil semboliklerle ilgilidir. Etkileri bir sonraki ay tutulmasına kadar devam eder. Bu ay tutulmasının yönetici gezegeni Venüs, Akrep burcunda olması sebebiyle, ilişkilerde gizli saklı kalan konuların ani gündemler yaratması söz konusudur.

Ay tutulmaları uykusuzluk da yapar ve yoğundur, çünkü Ay vücudumuzda sıvıları yükseltir. Ay tutulmaları esnasında vücudumuz ödem yapar, tansiyonumuz yükselir, vücut sıvı dengemiz değişir; eğer depresyonumuz varsa artar, panik atak varsa artar, migren krizleri, baş ağrıları, vücut sıvılarından kaynaklanan hastalıklar, kanama zamanlarının artması ile ilişkilidir. Ay tutulmalarından üç gün önce gıda rejimi yapıp az tuzlu yiyip, vücuttaki ödemi atmak, daha yumuşak gıdalar yemek sizin için daha iyi olacaktır. Ağır yiyeceklerden kaçının, daha bitkisel beslenin. Bedeninizi daha rahat tutabilmek için, yüksek tansiyonla karşılaşmamak için; vücudunuzda kanama zamanınızın artmasına sebebiyet verebilir. Vücudunuzda enfeksiyonlar varsa bunları çok arttırır. Ay direkt olarak insan bedeniyle alakalıdır.

Bulunduğu evde yönetici gezegeniyle beraber bir şeyin bitmesi, hayatımızda bir sorunun bitmesi, bir dönemin bitmesi ile ilgilidir. Bu dönem bittikten belirli bir süre sonra ilk yeni ay veya ilk güneş tutulmasıyla yeni bir dönem başlar. 

Ekim sonu itibariyle aslında son 1 yılda hayatınızda meydana gelen olayların sonuçlarını görmeye başlamış olabilirsiniz. Ayrıca tutulma zamanlarında beklemede kalmak oldukça önemlidir. Yeni kararlar ve başlangıçlar yeni yıl daha uygun olacaktır. Kadersel döngülerin yaşanacağı Kasım ayı için şimdi gelin yükselen burçlara göre, 8 Kasım Ay tutulmasının etkilerine bakalım:

Koç: Bu ay tutulması sizlerin hayatına parasal konuları gündemleri getirecek. Beklemediğiniz anda beklenmedik bir şekilde para fırsatları veya iş fırsatları getirecektir. Finansal konularda kendinizi geliştirebileceğiniz bir dönem olabilir. Ödemelerinizde istikrar sağlamanız mümkün olabilir. 

Boğa: Ay tutulması sizler için kadersel bir döngüdür. Çok güçlü enerjiler sizlerle olacak. Nisan-Mayıs aylarında başlattığınız konularda sonuçlar alabilisiniz. Ani kararlar alabilirsiniz ama sakin olmak önemli. İlişkilerde güven dengesini sağlamak gündemde olabilir. Ailevi konular gündeminizde olabilir. Risk almadan karar alabilmek önemli. Sosyalleşmek önemli olabilir. 

İkizler: Beklenmedik olaylar karşısında dikkatli olmak önemli. Aileniz ve akrabalarınız ile ilgili aldığınız kararlar sonuçlanabilir. Zorlayacak olaylar gündemde olabilir; bu nedenle ruhsal dengeye dikkat etmek önemli. Şüphe ettiğiniz konularda gerçeklerle yüzleşmek olası. Özellikle iş ortamlarında konuşulanlara dikkat etmek önemli. 

Yengeç: Sosyal çevrenin hızlandığı, hobilere zaman ayırdığınız bir dönem. Ani ve hızlı çevre değişimleri gündeminizde olabilir. Çevrenizdeki değişimler de size etkileyecektir. Finans konularında risk almamak önemli. Hayata pozitif bakmak bu dönemde daha da önemli. Aşk hayatınızda güzel gelişmeler olabilir. Tatil güzel olabilir!

Aslan: Kariyer hayatınız ve toplum hayatınız önemli olacak. Nisan ayında aldığınız kararlar sonuçlanacak. Hızlı gelişebilecek olaylar ile kendinizi değerlendirme şansınız olacak. Ev ve aile hayatınızda olumsuz konular gündeme gelebilir. Ev içinde tadilat yapmak da bu dönemde çok önerilmez. Hızlı kararlar almamak oldukça önemli bu dönemde. 

Başak: Yakın çevreniz ve aileniz ile daha çok etkileşim içinde olabilirsiniz. Akrabalar arasında sorunlar gündeme gelebilir. Uzak akrabalardan gelebilecek haberlere dikkat. Eğitim konularında bitişler olabilir. Ama olumsuz algılamayın. Tutulma sizi destekliyor. Olumsuz gelen durumlar aslında güzelliklere doğru gidiyor olabilir. 

Terazi: Daha çok maddi konular gündeminizde olacak. Belki de paranın yeterli olmadığını siz düşünüyor olabilirsiniz. Keyfi harcamalar olabilir. Yatırımlar için çok doğru zamanlar olmayabilir.

Akrep: Bu ay sizin ayınız sevgili Akrepler! Harekete geçme zamanı. Krizleri fırsata çevirebilirseniz, farklı değişimler yaşanabilir. Sevdiğiniz insanın hayatında değişimler olabilir. Bu dönem sizlerin hayatında değişimler yaratacak. Huzursuzluk yaşayabilirsiniz ama bu çok normal bir dönem. Hayatınıza hizmet etmeyen tüm ilişkilerin sonlanma zamanları.

Yay: Enerjinizin çok düşük olduğunu hissedebilirsiniz. Kafanızı dinleme ve yarım kalan işleri tamamlama zamanları. Yurt dışı ile ilgili girişimleriniz olabilir. İş ortamlarınız ve sağlık konuları gündemde olabilir. Baş dönmeleri ve baş ağrılarınız olabilir. Yakın çevrenizin kariyer hayatlarında alacakları kararlarda sizlerden verilecek destekler önemli olacaktır. 

Oğlak: Sosyal çevreniz ve arkadaş ilişkileriniz ağırlıklı olarak gündeminizde olacak. Gelecek planları yaptığınız bir dönemdesiniz. Kadersel arkadaşlarınız ile bir araya gelebilirsiniz. Tutulma sizlerin aşk hayatlarında ani ve beklenmedik açılımlara sebep olabilir. Geçmişten gelen arkadaşlarınızla karşılaşmak ve belki de bir aşka başlamak mümkün olabilir. Bu aşklar biraz farklı ve sıra dışı olabilir. Hobiler değişebilir. 

Kova: Sizi zorlayan bir süreçtesiz. Her gün beklenmedik olaylar ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu dönemde aile ve kariyer hayatınız gündemde olacak. İş hayatınızda yüzleşmeler olabilir. Kapanışlar sonrasında kariyerde yeni açılımları da getirecek. Ev hayatınızda ani olaylar yaşanabilir. Ev ortamınızda elektrikli aletlere dikkat.

Balık: Seyahat ve keyif gündemde olacak. Yakın çevreniz ve ailenizdeki kişilerin hayatlarında ani değişimler olabilir. Ani kariyer değişimlerine denk gelebilirsiniz. Bu ay size yakın akrabalarınız meşgul edecek. Ancak, bu ay içinde sakin olmak ve tepkileri kontrol etmek çok önemli. 

Sevgiyle kalın,

@orionastrology

Fulya