ŞEYDA AKTÜRK ALPTEKİN: BİR RÜYA İLE HAYATIM DEĞİŞTİ – Karaköy Mono

Hoş geldin Şeyda’cığım. Seninle böyle bir röportajda birlikte olmak çok güzel. Benim de hayatıma girdiğin zamandan beri yaptığın dokunuşlarla, enerjilerle dönüşüm ve değişim geçirdim. Bunu çok net söyleyebiliyorum. Bunu bizzat yaşayan biri olarak okuyucularımızın da faydalanabileceği, farkındalıklarının artacağı bir röportaj olsun istedim. İstersen başlayalım…  1. Kendinden biraz bahseder misin?

Paylaştığın bu deneyim benim için de çok değerli. Bu fırsatı bana verdiğin için çok teşekkür ederim. Beni tanımayanlara kendimi kısaca tanıtayım. Ben Şeyda Aktürk Alptekin, İstanbul doğumluyum, sınıf öğretmeniyim. Yaklaşık 13 yıldır sınıf öğretmenliği yapıyordum 14. Yılımda kısa bir mola verdim, evliyim ve bir oğlum var artık Londra’da yaşıyoruz.

  1. Enerji ile nasıl tanıştın?

Şifa ile tanışmam mucize gibi bir şeydi. Her şey bir anda oldu, bir rüya ile hayatım değişti. 2019 yılında oğlum doğdu, o dönem ücretsiz izin almıştım. Maddi olarak da desteğe ihtiyacımız oluyordu. İşe dönmemle yoğunluklarım arttı ve o sırada pandemi oldu. Bütün bu olumsuz süreçler bir arada giderken kendime bir çıkış noktası aramaya başlamıştım. Çok tesadüfi bir arkadaşımın tavsiyesi ile bir ThetaHealing meditasyonuna katıldım. Bu bir grup çalışmasıydı. Meditasyonun sonunda meditasyonu yöneten kişi rehberimizi göreceğimizi söyledi. Meditasyonu bitirdim fakat ben hiçbir şey göremedim, herhalde ben gerçekleştiremedim yapamadım diye düşünürken o gece, uzun zamandır uyumadığım kadar derin bir uyku uyuduğumu fark ettim sabah kalktığımda. İşte o gece derin uykudayken gördüğüm rüyamda, rehberim olduğunu düşündüğüm kişiyi beyazlar içinde, beni yüksekçe bir tepeye çıkardığını gördüm. Bu tepede bizim gibi beyaz giyinen insanlar vardı ve ulu bir ağacın altında bekliyorlardı. Bu benim için haberci rüya niteliğindeydi. Rehber olduğum kişiyi hemen arayıp haberdar ettim ve o kişinin o sırada ThetaHealing eğitmenlik eğitiminde olduğunu öğrendim. Hemen görüşüp ThetaHealing eğitimi alan ilk grup şanslı öğrencilerinden oldum. Böylece şifa ile buluşmuş oldum. Sonra yol devam etti. 

Yolculuk sırasında birçok şifa tekniği ile ilgilendim. Birçoğunun da uygulayıcısı oldum. Bunlar; Numeroloji, Grabovoi Sayı Sekansları, Bach Çiçekleri, Jaas, Recall Healing, Silva Method gibi eğitimlerdi. Bunun yanı sıra indigo ve gökkuşağı çocukları ile ilgilenmeye başladım. Özellikle şu an bizim Z Kuşağı diye adlandırdığımız, bu kuşağa ait çocukların spiritüel açıdan hangi özelliklere sahip olduklarını, bu dünyaya gönderiliş amaçlarını ve bunu faydamıza nasıl kullanabileceğimizi araştırdım, kendi öğrencilerimde, kendi okul iklimim üzerinde de bunlarla ilgili çalışmalar yaptım. Onun dışında bir de Healy Cihazı’nın kullanıcısıyım. Aynı zamanda Healy Cihazıyla da danışmanlıklar veriyorum.

Kısacası benim şifa yolculuğum bu şekilde devam ediyor diyebilirim. Bu hiç bitmeyen bir yolculuk. Bakalım devamında hangi tekniklerle daha karşılaşacağım.

  1. Kendi yaşamında yaşadığın değişim ve dönüşümler oldu mu? 

Kendi yaşamımda mucizevi dönüşümler ve değişimler yaşadım. Birincisi bakış açımı değiştirdim ve kullandığım dili değiştirdim. Hayata pozitif açıdan bakmayı, pozitif konuşmayı ve aynı zamanda yaşanılanları kişisel algılamamayı, dramanın içinde kalmadan dışına çıkmayı, yaşanan olumsuzluklardan ders alıp devam etmeyi öğrendiğim için bu da hayatıma yansıdı. Öncelikle iş alanında daha rahat bir ortamda çalışmam, daha iyi ilişkiler kurmam, öğrencilerim, velilerim, idarecilerim, çalışma arkadaşlarımla aramdaki uyum yüksek seviyeye çıktı. Evimdeki huzur, çocuğumun sağlığı, eşimle olan ilişkinin daha uyumlu olması ile ilgili yine çok güzel gelişmeler yaşadım. 

Bunun dışında daha önce cesaret edemediğim birçok iş ile ilgili adım atma, harekete geçme cesareti buldum. Bu bana bolluk bereket olarak geri döndü. Varlık bilincini hayatıma yansıttıktan sonra ve içsel olarak gerçekten derinlemesine hazmettikten sonra hayatımda büyük değişimler ve dönüşümler oldu. Örneğin Londra’ya gidişimiz ve taşınmamızdaki yaşadığımız durum gibi bu süreçte hep teslimiyetteydik ve yaratandan bizim için en hayırlısı için yönlendirilmemizi istedik. 

Hayatımda yaşadığım mucizeler, etrafımdaki insanlara faydalı olmam onların hayatında olan tüm değişim ve dönüşümlere şahitlik etmek benim bu işe daha da sarılmaya, şifa ile derinden ilgilenmeye ve bildiklerimi paylaşmaya, etrafımdakilerle de bilgiyi hem şifayı hem enerjiyi hem yüksek frekansı paylaşmaya itti. Bu da beni daha enerjik, daha zinde ve kendini gerçekleştirmiş bir insan haline getirdi. 

  1. Şu anda bu alanda neler yapıyorsun?

Şu anda okült yani ezoterik ilimlerle ilgili eğitimime devam ediyorum bunun yanında danışmanlıklar veriyorum. Bu danışmanlıklar yine ThetaHealing, Silva Metod, Jaas, Recall Healing ve Healy Cihazı üzerinden oluyor. Bu danışmanlıklarda insanların hayatındaki, yolunda gitmeyen ve sürekli kısır döngü halinde tekrar eden sorunların kaynaklarını tespit edip bunlarla ilgili çeşitli şifa ve arındırma çalışmaları yapıyoruz ve sonrasında hayatlarında gerçekleşen mucizelere tanıklık ediyoruz. Bu sorunlar genellikle, hastalıklar, partnerle ilişki, bolluk bereket, iş kariyer hayatı, mülk edinme gibi ortak sorunlar oluyor. Bu sorunlara kişilerin istediği şifa yöntemi ile onlara en uygun olacak, kendilerini en güvende hissettirecekleri şifa yoluyla yardımcı olmak için çalışıyoruz.  

  1. Healy nedir?

Healy yeni nesil bir wellness cihazıdır. Hastalıkların daha çabuk iyileşmesinde, vücudun kendini daha enerjik ve zinde hissetmesinde yapılan çalışmalarda çok büyük etkisi gözlemlenmiştir. Bizde şimdi Healy Cihazını kullanarak hem kendimize hem de etrafımızdaki insanlara faydalı olduğunu gözlemliyoruz. 

İçinde quantum bir çip var ve bulut yardımıyla tüm hastalıklara, iyileştirici  frekansların ilgili kişiye iletildiği, kendisi küçük bir cihaz. Bununla ilgili çeşitli danışmanlıklar verilebiliyor. Bebeklerden yaş grubu yüksek olanlara kadar uygulanabiliyor. Sadece hamileler, kalp pili olanlar ya da epilepsy geçmişi olan insanlarda tedbiren kullanmama kararı var. Onun dışında tüm canlılara uygulayabiliyoruz. Canlılar dedim, bitkilere, hayvanlara, içtiğimiz suya, cüzdanımıza bile frekans gönderebiliyoruz. Benim de aynı zamanda aylık auro koruma ve bolluk bereket atölyemiz var. Healy ile bu atölyeye devam ediyoruz. Her ayın sonunda değişim, dönüşüm ve mucizelerimizi paylaşıyoruz. Bunları da yine Instagram adresimden takip edebilirsiniz.

  1. Hastalıklarımızı şifa yöntemleri ile nasıl iyileştirebiliriz?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, hastalıklar sadece şifa yöntemi ile iyileşmezler. Öncelikle mutlaka bir doktora, batı tıbbının teşhis ve yöntemine ihtiyaç duyulur. Bunun yanında şifalanmak isteyenler, sürece bütünsel bir yaklaşımla devam etmek isterlerse batı tıbbının yanında, alternatif tıp ilimlerinden de yardım alabilirler. Bu süreçte tüm şifa yöntemlerinden faydanılabilir. Özellikle ThetaHealing, Recall Healy ve Healy cihazlarından destek olarak eklenebilir. 

Hangi hastalıklara iyi geliyor derseniz, birçok hastalığın temelinde yatan hem fizyolojik hem de duygusal sebepler var. Bu duygusal sebepleri yaşanan, çatışmaları, olumsuzlukları, zihnin ve bilinçaltının öğrendiği yanlış kodlamaları düzelttiğinizde, hastalığın iyileşme sürecinin kısaldığını görebiliyoruz. O yüzden kişilerin kendisini hastalıkla ilgili şunu sormaları lazım, “İyileşirsem bunun sonucu ne olur? “Hastalık benim hayatıma nasıl hizmet ediyor?” yani “Bu hastalık durumundan kazandığım bir avantaj var mı?, “Ya da “Hayata bakış açım nasıl, ben kurban rolünde miyim?, Kurban rolünde olmak beni daha güvende mi hissettiriyor? Bu tarz sorularla bilinç altındaki asıl olumsuz kök inançlar tespit edilip değiştirilip, dönüştürüle biliniyor. Bu yöntemleri herkese tavsiye ederim, tabi ki batı tıbbının teşhis tedavi sürecinin yanı sıra.    

  1. Sayı sekansları nedir, bu sayıların özelliği nedir?

Öncelikle şunu belirtmeliyim… sayı sekansları ve numeraloji birbirinden farklı şifa yöntemleridir. Numeraloji daha çok kült yani ezoterik bilimler kadim bilgilerden gelirken, sayı sekansları daha güncel bir yöntemdir. Hali hazırda şu an hâlâ yaşayan Grabovoi tarafından keşfedilmiş bir şifa yöntemidir. Grabovoi kendi ülkesinde de sezgisel mühendisi olarak anılır. Sineztezik insanlar etraflarına baktıklarında, canlı ve cansız varlıkları frekans olarak algılayabilirler. Yani bu bazen renk frekansı olur bazen bir sembol, bir şekil, bir kavram ya da bir sayı olarak görünebilir bu sineztezik insanlara. Grabovoi’ de bu yeteneğe sahip insanlardan biri. Etrafına baktığında insanları sayı formülü formunda görebiliyor. İhtiyacımız neyse onun sayı formülü formunu çıkartıp, bu konuda şifalanmamıza yardım ediyor. 

Örneğin dengelenmiş bir çakranın hangi frekansı gösterdiğini ve bu frekansın hangi sayı formülü ile ifade edildiğini görebiliyoruz, dolayısıyla bu formülü söylediğimizde dengelenmiş olan şeyin gerçekleştiğini imgeliyoruz.

Sayı sekanslarını gözlerimiz açık bir şekilde, sesli, rakamları tek tek okuyarak söylüyoruz. Bu rakamları sesli bir şekilde okurken auramıza girdiğini, enerji alanımızla bir ve bütün olduğunu, ayrıca olmasını istediğimiz çakra dengeleme sayı sekansını okuyorsak da tüm çakralarımızın dengelendiğini hayal ediyoruz.

  1. Son zamanlarda özellikle sosyal medyada “Aile Dizimi” yapılması ile ilgili ilanlar veya haberler okuyoruz. Nedir bu “Aile Dizimi”, herkesin yaptırması gerekir mi?

Aile dizimi, Bert Hellinger tarafından aslında ilkel bir kabilede yapılan spiritüel bir şifa töreninde keşfedilmiş, kadim bir bilgidir. Bert Hellinger bunu günümüz dünyasına getiren, tanıtan aynı zamanda uyumlatan kişi. Ona da buradan bizi buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum. 

Aile dizimi çok önemli tabi çünkü bilgi nesilden nesile genetik kodlarla, DNA kodlarımız aracılığı ile aktarılabiliyor. Dolayısıyla bize ait olmayan bizim yaşadığımız travma ve çatışmanın olumsuz etkileri atalarımızdan DNA’mızla bugüne getirilebiliyor. “İptal iptal iptal” diyelim bu kısımda. ? 

Genetik olarak yazılmış kodlar var. Örneğin atalarınızda bir göç olayı varsa, bir kıtlık olayı varsa, bir savaş olayı varsa, siz hayatınızda yaşamasanız bile bunların etkilerini hayatınızda görebilirsiniz. Örneğin bolluk bereket ile ilgili sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. Para harcıyor, harcamaktan korkuyorsunuzdur. Sebebi atalarınızın kıtlık bilincinin DNA larınız tarafından size aktarılmış olmasıdır. Tabi sadece bu değil, hastalıklar, ruh eşini bulamama ile ilgili sıkıntılar ya da başarısızlıklar sürekli aynı yerde dönüp durmalar, aynı konu üzerinde olumsuz sonuçları yaşamak bazen de bizimle ilgili değil atalarımızdan gelen DNA mızla aktarılan olumsuz kök inançlar sebebiyle olabilir.

İşte bunların çözümü aile dizimi ile hızlı olabiliyor. Çok etkili bir sistem gerçekten. Ben herkesin hayatında bir kere deneyimlemesi gerektiğini düşünüyorum. Ama tabi bunun popülerlikten uzak ehil ellerde yapılması gerekiyor. 

  1. Evet bu alanda sosyal medyada birçok isim var ve çıkmaya da devam ediyor. Yetkin olduklarını nasıl anlayacağız, kimlere güveneceğiz?

Aile dizimini deneyimlemek için bu alanda, uzun yıllar emek vermiş hocalardan faydanılabilir.

Aslında bu şifa yöntemlerinde ben şuna yöneliyorum. Kime çekiliyorsanız, kime yüreğiniz ısınıyorsa, kiminle aynı frekansta, rezonansta olduğunuzu hissederseniz, ruh zaten doğru kişiyi bilir. Lütfen o kişi ile irtibata geçin. Ama tabi burada seçicilik şart, önünüze gelene değil, ruhunuzun ısındığı ya da gerçekten bu işe yıllarını vermiş ustalara güvenin. 

Ben sosyal medyada birisini takip ederken bakıyorum söylediği şeyle ilgili bir kaynak var mı, yoksa kendine göre mi veriyor. Bu kaynak bir kişi olabilir, bir filmi göstermek olabilir, ikinci dikkate ettiğim şeyde bu söylediklerini kendi hayatına geçirebilmiş mi, yansıtabiliyor mu, uygulayabiliyor mu? Bu kısımda tamam ise, o kişiyi takip edebilirsiniz, beraber çalışabilirsiniz.

              10. Bu röportajı okuyanlara basitçe yapabilecekleri pratik ya da                          Meditasyon önerebilir misiniz?

ThetaHealing’in kurucusu Vienna Stibal’ın Youtube ‘da Türkçe ve İngilizce senkron bir şekilde devam ettiği bir meditasyon var. Sevgili hocamaz Sühan Akkün ile çektiği video, o videoyu dinlerken aynı zamanda ThetaHealing meditasyonu yapabilirsiniz. Bu çok rahatlatıcı bir meditasyondur. 

Bunun dışında ben, yeni başlayanlar için Metin Hara’nın “Sufi Nefesi” meditasyonunu çok severim ve öneririm.

Aynı zamanda Nevşah Fidan’ın “Nefes Egzersizleri” beni çok rahatlatır. Bu ustaların videolarından ya da aplikasyonlarından yararlanabilirsiniz. 

Aile dizimi herkesin bildiği, “Seninle Başlamadı” kitabı bir kaynaktır. Yine hastalıkların travması ile ilgili bakabileceğiniz kaynaklar, Recall Healing’de “Sağlık Pramidi” isimli kitap çok yönlendiricidir. Tüm hastalıkların zihinsel nedenleri “Hastalıklar ve Rahatsızlıklar” kitabı, Barış Muslu’nun kitapları, Bülent Demircioğlu’nun kitapları da hastalıkların altındaki duygusal çatışmalar konusunda bize yol gösterecek kaynaklardır. 

Numeroloji ile ilgileniyor iseniz Rafet Gökhan Ayyüce’nin kitaplarını tavsiye edebilirim. 

Çok açıklayıcı ve bilgi dolu bir söyleşi idi. Bize vakit ayırdığın için çok teşekkür ederiz.

Bu keyifli ve güzel sohbet için ben teşekkür ederim. Şifa ile kalın…