YENİ AY – Karaköy Mono

Merhabalar,

08 Kasım tarihinde yaşanan Ay tutulmasının etkilerinden ve biraz zorlayıcı olacağından bir önceki yazımızda söz etmiştik. Umarım geçen süre içinde herkes  mümkün olduğunca olumlu deneyimler yaşamıştır. Tabii ki, ay tutulması etkilerini önümüzdeki 6 aylık süreç içinde yaşamaya devam edeceğiz. Önümüzde şimdi de yaklaşmakta olan bir “Yeni Ay” var. Adından da anlaşılacağı gibi yeni ay dönemleri yeni başlangıçlar için güzel zamanlardır, ancak  yeni ay karanlıktır ve görünmez. Bu nedenle yeni ay sonrasında 2 gün geçmesini beklemek önemlidir. Göksel olarak Yeni Ay ile başlayan bir iş Dolunay ile 14 gün sonra tamamlanabilir. Bitiremediğimiz işler icin ise biraz da bizlerin motivasyonu önemlidir. Bir işinize yeni ay ile başlayıp dolunay ile sonuçlandıramadıysanız sizin motivasyonunuz kalmamıştır.  24 Kasım Perşembe günü saat 01.57’de 1⁰ Yay burcunda deneyimleyeceğimiz yeni ay zamanı bakalım bizlere neler getirecek? 

Yeni ay zamanı dışında bu hafta itibariyle Merkür ve Venüs gezegenleri de Yay burcuna geçtiler. 22 Kasım günü Güneş de Yay burcuna geçecek. Bu sebeple, 24 kasım Yeni Ay zamanı oldukça güçlü etkilerle geliyor. Bu sebeple, önümüzdeki 1 aylık dönemde Yay Burcu temaları hayatlarımızda çok daha etkin olacak. Bu temalar özgürlük, daha neşeli ve umutlu bakış açılarına sahip olmak, doğada spor yapmak, din, felsefe, girişimler, seyahatler, akademik eğitimler, inançlar ve yurt dışı ile yapılacak işleri sembolize eder. Ancak, diğer taraftan da verdiğimiz sözleri tutmak, abartılı veya fanatik davranışlardan da kaçınmak önemli olacaktır. 

Gelin şimdi yükselen burçalara göre önümüzdeki 15 günlük zaman dilimini değerlendirelim.

Yükselen KOÇ: Yeni yatırımlar, yurt dışı seyatleri gündeminizde olacak. Eğitimlere katılabilir veya kendinizi daha çok ön plana çıkaracak girişimlerde bulunabilirsiniz. Neşeli ve umut dolu zamanlar içinde olacaksınız. Ancak, dedikodular olabilir, bunlara çok kulak asmayın. Biraz akışta kalmak gerekecek.  Ani tepkiler vermemeli ayrıca maneviyat da oldukça önemli olacak.  

Yükselen BOĞA: Biraz daha rahatlayacağınız bir döneme gireceksiniz. Ancak, ek koşullar, miraslar, eşinizin ve ailenizin ekonomik gelirleri veya mahkemeler ile ilgili konularda zorlanmalar olabilir. Bu konularda yaşanabilecek krizler ile ilgili açık konuşmalar yaparak çözümler üretmeniz mümkün olacaktır. Hesap yaparken detaylara dikkat etmenizi öneririm. Sosyal çevrenizde yeni tanışmalar olabilecek. 

Yükselen İKİZLER: Kariyer hayatınızda veya yaşam yolunuz ile ilgili motivasyon düşüklüğü yaşayabilirsiniz. İkili ilişkiler, ortaklıklar ön planda olacak. Yeni bir ilişki gündeminizde olabilir. Daha akıcı iletişim kurabileceğiniz zamanlar olacaktır. Kariyer ile ilgili ödüllerinizi alma ve bereketinizin artacağı bir dönem olacaktır.  

Yükselen YENGEÇ: Hayata daha neşeli ve mutlu bakacağınız zamanlar geliyor. Detaylar ile daha az ilgileneceksiniz. İş ortamınız, çalışma arkadaşlarınız ve çalışma koşullarınız gündeminizde olacaktır. Günlük hayat düzeniniz, sağlığınız ve bedeninize gösterdiğiniz özen dikkatinizi çekecektir. Sağlık konusunda kontrolleri yaptırmak önemli olacaktır. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve ruhsal çalışmalara başlamak size iyi gelecektir. Diet ve spor için başlangıç olabilir.   

Yükselen ASLAN:  Aşklar, flörtler zamanı geliyor sevgili aslanlar… Çocuklarla ilgili güzel gelişmeler, sahne önünde olabileceğiniz zamanlar sizin için başlıyor. Keyifli zamanlar geçireceğiniz hobilerle ilgilenebilirsiniz. Risk almak istediğiniz konuları destekleyecek göksel oluşumlar olacak.

Yükselen BAŞAK:  Aileniz ile olan ilişkilerde daha çözüm odaklı olacaksınız. Sorunlar daha pozitif bir şekilde hızlıca çözülebilecek. Aile içinde ziyaretler artabilir. Evli olanlar eşleri ile beraber daha iyi iletişim içinde olacaktır. Emlak alım-satım konularında olumlu enerjiler olacaktır.

Yükselen TERAZİ: Krizleri geride bırakıp, fikirlerinize odaklanarak daha rahat olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yakın akraba çevreniz ve komşularınız ile ilişkileriniz daha olumluya dönecektir. Kısa seyahatler, projeler gündeminizde olacaktır. Sosyal ortamlarda yeni arkadaşlıklar veya flörtler olabilir. 

Yükselen AKREP: Finansal koşullarınızı düzenlemek isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Ancak, gereksiz harcamalara dikkat etmek önemli. Yatırımlar ve farklı alanlardan para kazanmak için yeni fikirler ve girişimler olabilir. Kredi ve vergi ödemeleri konusunda sıkıntılar olabilir. Geçmiş krizler biraz daha sizleri zorlayabilir ama artık daha umut dolu olacağız.  

Yükselen YAY: Öncelikle MUTLU YAŞLAR sevgili yaylar… Güneş sizin burcunuza geçti. Enerjinizin yükseldiğini hissedeceğiniz zamanlar geliyor. Hayatınızda yeni sayfalar açmak için kendinizi cesur hissedecksiniz. Dış görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz. Ancak, ilişkiler konusunda biraz dikkatli olmak önemli. Doğru seçimler yapmak konusunda zorlanabilirsiniz. Bundan sonra sizler için oldukça destekleyici zamanlar olacak. 

Yükselen OĞLAK: Biraz ruhsal arınma ihtiyacı olacak bir dönemdesiniz. Kendinize çeki düzen vermek isteyeceğiniz, kendinize odaklanacağınız bir dönem olacaktır. Bir ay süresince şifa çalışmaları yapmak, yardımlarda bulunmak sizleri destekleyecektir. 

Yükselen KOVA: Biraz daha rahtalayacağınız bir hafta olacak. Sosyalleşme ve arkadaşlarınızla iletişimin yoğun olacağı bir döneme giriyorsunuz. Hedefleriniz konusunda daha yaratıcı olacağınız bir dönem olacak. Yeni fırsatlar ve anlaşmalar olabilir. Daha sosyal ve aktif olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yeni çevreler oluşturacak ve yeni hedefler konusunda girişimlerde bulunabilirsiniz. Finansal konuları biraz daha akışta bırakmak önemli. 

Yükselen BALIK: Kariyeriniz, çalışma hayatınız ve iş ortamlarınız ile ilgili keyifli zamanlar başlıyor. Iş arıyorsanız, karşınıza fırsatlar çıkacaktır. Yurt dışı alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz. Yeni bir iş hayatı, yeni başlangıçlar için destekleniyorsunuz. Eksik kalan veya kararsız olduğunuz konuları tamamlamak için kendinize  biraz daha zaman tanıyabilirsiniz. İlişkilerinizde de toparlanmalar olacaktır. Ev yaşantınıza ve ebeveyn iletişimlerine dikkat etmek de faydalı olacaktır. 

 

İnandığınız konularda daha cesur ve başarılı olmanızı dilerim…

Sevgiyle kalın…