Alphecca Ensemble’dan Bahar Esintileri – Karaköy Mono

Klasik Dönem Rüzgârı Pera Müzesi’nde: Alphecca Ensemble’dan Bahar Esintileri

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, klasik müziğin güncel yorumcularını konuk ettiği Pera Klasikleri konserlerinde bu ay Alphecca Ensemble’ı ağırlıyor. “Klasik Dönem Rüzgârı”temasıyla gerçekleşecek konser, bahar esintilerine eşlik edecek.

Elif Kay Ergen, Salih Necdet Coşkun, Orkun Uyar ve Melisa Büyükyörük’ten oluşan nefesli çalgılar topluluğu, konserde Mozart, Haydn, Danzi ve Beethoven’dan eserler seslendirecek.

Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinin yer aldığı katta, 6 Nisan Cumartesi saat 20.00’de gerçekleşecek konser, dinleyenleri tarihi ve büyülü bir atmosfer içerisinde müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Alphecca Ensemble
Elif Kay Ergen (Flüt)
Salih Necdet Coşkun (Obua)
Orkun Uyar (Klarnet)
Melisa Büyükyörük (Fagot)
Kübra Çadırcıoğlu Uyar (Korno)

Biletler Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi resepsiyonundan alınabilir. Pera Müzesi Dostları’na %50 indirim uygulanır. Yerler sınırlı ve numarasızdır. Konser arasız olup yaklaşık 1 saat sürmektedir. Etkinlik 7 yaş ve üzeri için uygundur. 7-12 yaş arasındaki dinleyiciler konsere bir yetişkin eşliğinde katılabilir.