RENGARENK BİR FESTİVAL: YUKA BLEND – Karaköy Mono

Lefkoşa’da çok sayıda ünlü sanatçının katılacağı, ikinci kez düzenlenecek Yuka Blend Sokak Festivali başlıyor.


İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Yuka Blend Sokak Festivali’nin ikincisi bu yıl 6-7 Ekim tarihleri arasında Lefkoşa Surlariçi’nde gerçekleşecek. İki gün boyunca kültürel ve sportif birçok etkinliği içinde barındıracak Yuka Blend Sokak Festivali, tüm dünyadan sanatçıların yanında Türkiye’den başarılı müzisyen, ressam, heykeltraş, müzik gruplarına ve farklı sokak ve sahne gösterilerine ev sahipliği yapacak.

Festival kapsamında atölye çalışmaları düzenlenecek, sanatçılar tarafından LTB ile işbirliği içerisinde sokaklar boyanacak, çeşitli dans gösterileri ve aktiviteler sunulacak. Festivalde farklı müzik grupları ve DJ performansları yer alacak. Sarayönü’nden Bandabulya’ya kadar 9 ayrı yerde sahne kurulacak festivalde 10 DJ, 8 müzik, 3 tiyatro grubu ve 5 dans ekibi sahne alacak.

Tiyatro, fotoğraf, müzik, resim, heykel gibi birçok sanatsal etkinliği ve sportif aktiviteyi içine alan, paylaşmanın önemine vurgu yapan festival, toplumsal faydaların göz önünde bulundurulduğu birlik ve bütünlük hislerini güçlendiren genç sanatçıların kendini ifade etmesine yer açmayı, toplumsal ve kamusal alanların kullanımını sağlamayı, halkı sanat ile buluşturmayı amaçlıyor.